banner9

Senem Kılıç'tan İkinci Kitap

Vira Stratejik Ortaklık kurucusu, bilgisayar mühendisi ve iş kadını Senem Kılıç’ın ikinci kitabı, ’İşim İletişim’ Gazi Kitabevi tarafından yayımlandı.

Senem Kılıç'tan İkinci Kitap
 
İlk kitabı ’Kadın Girişimcinin Yol Haritası’ Mart 2016’da yayımlanan Kılıç, ikinci kitabı İşim İletişim’de, hem iş dünyası hem de gündelik ilişkilerde uygulanması gereken iletişim yöntemleri hakkında aydınlatıcı bilgiler veriyor. İşim İletişim, internetin hayatımıza girmesiyle yaşamın önemli bir parçası haline gelen sosyal medyanın gündelik iletişim ilişkilerine yansımasından, kadın - erkek ve aile - çocuk iletişimine, iş dünyasında patron - çalışan çatışmalarından kurumsal firmaların kimlik çalışmalarına kadar iletişimi çok yönlü inceliyor. İletişimin her alanında önemli tüyoların verildiği kitap yalnız çalışanlar ve yöneticiler için değil, aynı zamanda iletişime ilgi duyan herkes için ilgi çekici nitelikte.
 
İkinci kitabı İşim İletişim hakkında bilgi veren Senem Kılıç, insan hayatında mutluluğa giden yolda en önemli rolün doğru iletişim kurmaktan geçtiğini söyledi. Hayatın en yalın tabiriyle insanın kendini anlatabilme ve karşısındakini anlayabilme uğraşı olduğunu dile getiren Kılıç, "İşim İletişim’i yazarken kendi hayatımda yaşadığım ve çevremdeki insanların sık sık maruz kaldığı iletişim çatışmalarına ve problemlerine özellikle değindim. Her ne kadar fark etmesek de aslında sosyal yaşantımızda iletişimin olmadığı hiçbir yer yok. Evde, işte, okulda, sokakta durmadan kendimizi anlatmaya ve karşımızdakileri anlamaya uğraşıyoruz. Günümüzün büyük bölümünü bu uğraş içinde iletişim kurarak geçiriyoruz. Mutluluğa giden yolu ise bu uğraş içinde ne kadar başarı elde ettiğimiz belirliyor. Ben de bunun bilinciyle kitabımı kaleme alarak okuyuculara yardımcı olmaya çalıştım" diye konuştu.
 
"EN YAKICI SORUN İLETİŞİMSİZLİK"
 
Günümüz dünyasında gelişen teknolojinin iletişim de dahil tüm olguları sil baştan değiştirip şekillendirdiğine ve yepyeni iletişim kanalları açtığına dikkat çeken Senem Kılıç, "Artık çok daha hızlı yaşıyor ve iletişim kanalları aracılığıyla çok daha kolay haberleşiyoruz. Kendimizi anlatmak ve ifade etmek hiç bu kadar basit olmamıştı. Sosyal medya aracılığıyla artık her an aktif, her an ulaşılabilir ve ulaşabilir konumdayız. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen iletişimsizlik ve iletişim sorunları insanoğlunun en yakıcı meselelerinden biri olarak hala karşımızda duruyor. Bunu aşmanın tek yolu ise iletişimden kaçmak değil, iletişimi doğru şekilde gerçekleştirmek. İşim İletişim’de, işte bu doğru yollar anlatılıyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER