banner9

Sen Yiyemezsen Ben Yerim

Kırçiçeği ve Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) sokak hayvanları için başlattığı “Sen Yiyemezsen Ben Yerim Ki" kampanyası ile binlerce sokak hayvanının karnı doydu.

Sen Yiyemezsen Ben Yerim
Üzerinde köpek ve kedi masklarının bulunduğu, “Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki" yazılı 3 bin adet porselen tabak İzmir, Eskişehir, İstanbul, Muğla ve Aydın illerindeki toplam 17 Kırçiçeği şubesine dağıtıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Meryem Dilşad İpbaş, şubelerdeki tüm masalara kanulan “Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki" tabaklarına müşterilerin tüketemedikleri yiyecekleri bıraktığını böylece hem yiyeceklerin ziyan olmadığını ham de binlerce sokak hayvanının karnının doyduğunu anlattı.
 
Geçen yıl başlayan projenin büyük ilgi gördüğünü söyleyen İpbaş, “Tüketilemeyen yiyecekler sadece mutfakta değil misafirlerimiz aracılığı ile de salonda temiz bir şekilde ayıklanmaya başladı. Günboyu tabaklarda biriken yiyecekleri hayvan barınaklarına ve mahallesinde sokak hayvanlarını besleyen hayvan severlere ulaştırıyoruz. Böylelikle sokaktaki canlıların karnını doyurmuş oluyoruz. Paylaşma duygusuyla misafirlerimizi de çok mutlu eden bir projeye imza atmış olduk. Proje başladığı günden beri çok yoğun ilgi ve destekle hala devam ediyor. Diğer işletmelere de örnek olmasını diliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER