banner9

Selçuk'un Yardım Eli

Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, evde bakım hizmetleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. "Selçuk’un yardım eli" sloganıyla çalışmalarına devam eden ekipler; engelli, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için çalışıyor.

Selçuk'un Yardım Eli
 
Evde Bakım Hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinde temizlik yapan Selçuk Belediyesi ekipleri, yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların kişisel bakımlarıyla da ilgileniyor. Selçuk ve mahallelerinde hizmet veren ekipler, ayrıca huzurevi ve hastanede yoğun bakımda yatan hastalarında kişisel bakımına yardımcı oluyor.
 
Selçuk Belediyesi ile Selçuk Devlet Hastanesi arasında imzalanan protokol doğrultusunda çalışmalarına başlayan evde bakım hizmetlerinin sosyal belediyeciliğin gereği olduğunu ifade eden Başkan Bakıcı, "Yaklaşık 1 yıl önce Selçuk Devlet Hastanesi’yle bir protokol imzaladık. İmzalanan protokol doğrultusunda Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, barınma koşulları yeteri kadar iyi olmayan hasta ve engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek onların kişisel bakımlarının yanı sıra, ev temizliklerini de yapıyorlar" dedi.
 
Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanmak isteyen vatandaşların Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne ait 892 69 25- 397 numaralı telefonla iletişime geçmeleri isteyen Başkan Bakıcı, "Protokol gereği Hastanemizin kullanımına verdiğimiz ambulansla da doktor ve hemşirelerimiz Evde Sağlık Hizmetini yerine getiriyor. Bu çalışma kurumlar arası işbirliğinin en güzel örneklerinden olduğu gibi, Selçuk’un yardım eli bu şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza uzanmış oluyor. Onların yaşam kalitelerini artırmak, sıkıntılarını gidermek bizleri mutlu ediyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER