banner9

Selçuk'ta Çocuk Festivali Başlıyor

İzmir’in Selçuk İlçesi’nde çocuklar için ilk kez düzenlenecek Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali’nde kültür ve sanat rüzgarı esecek.

Selçuk'ta Çocuk Festivali Başlıyor
Uluslararası Kültür Sanat Diyalogları Derneği’nin katkılarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok akademisyen ve resim sanatçılarının konuk edileceği 1’inci Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali, yarın (pazartesi) saat 14.00’te Aslanlı Havuz önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Kortej, "Leylekler Hoşgeldi" sloganı ile İstasyon Meydanı’na yürüyecek. Selçuk Efes Kent Belleği önünde açılış konuşmaları ve halk oyunları gösterileri ile başlayacak, Selçuk’un simgesi haline gelen ve baharın müjdecisi olarak bilinen leylek temasının işleneceği festival süresince Selçuk – Efes Kent Belleği Sokağı’nda "Yavaş, çocuklar oyun oynuyor" sloganıyla çocuk oyunları yer alacak. Ağaçkakan Kukla Tiyatrosu’nun sergileyeceği ’Gezici Kuklalar’ gösterisi ile devam edecek olan festivalde Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro’da Belediye Korosu sahne alacak.
 
Çocuk oyunları, resim atölyesi açılışları, çocuk ve gençlik koroları gibi kültür ve sanat ağırlıklı programla devam edecek olan festivalin son gününde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hazırlanan özel program yer alacak. 1. Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali kapsamında Uluslararası Kültür Sanat Diyalogları Derneği’nin katkılarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birçok akademisyen ve resim sanatçısının hazırladıkları resim sergisi açılacak. Sergide aynı zamanda çeşitli ülkelerden gelen sanatçılar barış ve sevgi mesajları verecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER