Şeker'in İlacı Erken Teşhis

Karşıyaka Belediyesi, çağımızın en önemli hastalıklarından ’şeker’ için seminer ve söyleşilerde Karşıyakalıları bilinçlendirdi, uzmanlar kalabalık noktalarında da şeker ölçümleri yaptı.

Şeker'in İlacı Erken Teşhis
 
Diyabetle Yaşam Derneği İzmir Şubesi’nin katkılarıyla düzenlenen seminere yaklaşık 100 kişi katıldı. Şeker hastalığına karşı koruyucu ve önleyici yöntemler anlatıldı. Erken tanı ve tedavi ile ilgili bilgiler verildi, korunma yolları sıralandı. Seminere katılan Prof. Dr. Mitat Bahçeci ülkemizde diyabetik hasta oranının yüzde 13 olduğunu belirterek, erken teşhisin önemini vurguladı. Bahçeci “Hastalıktan değil ama geç kalmaktan korkun" dedi.
 
Şeker hastalığı ile daha etkin mücadele edebilmek adına ilçenin en işlek noktalarına ve kalabalık alışveriş merkezlerinin iç kısımlarına stantlar da kurulmaya başlandı. Karşıyakalılar, Dr. Neşe Korkmaz öncülüğünde gerçekleştirilen ücretsiz şeker ölçüm testlerine büyük ilgi gösterdi. Değerleri ortalamanın üzerinde olanlar, daha detaylı inceleme için hastanelere yönlendirildi.
 
Önümüzdeki günlerde; bilgilendirme ve eğitme çalışmaları Karşıyaka’nın tüm mahallelerine yayılacak. Mahalle Merkezlerinde ve ilçenin merkezi noktalarında kurulacak stantlarda hem seminerler hem de ücretsiz ölçümler gerçekleştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER