banner9

'Şehitlerimizin Önünde Eğiliyorum'

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter 9 Eylül mesajı yayınladı. Serter, tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum dedi.

'Şehitlerimizin Önünde Eğiliyorum'

CHP İzmir İl Başkanı Serter'in 9 Eylül mesajı şöyle:

Bir ulusun, “yok oldu” denildiği yerden küllerinden yeniden doğuşu, sadece düşmanla değil yoklukla ve ihanetle savaşarak yeniden dirilişiyle yazılan destanın noktasının koyulduğu yerdir İzmir.

 
O gün İzmir’e verilen bu büyük paye İzmir’in ve İzmirlinin bugüne kadar gelen karakteri olmuştur.  İzmirlinin ihanete, yobazlığa, adaletsizliğe, baskıya esarete boyun eğmeyişi ve özgürlüğüne el uzatana bugün bile verdiği tepki o günlerden kalma alışkanlığıdır. 93 yıl önce düşman işgalinden kurtarılan İzmir, bugünde ihtiyaç halinde vatan hainlerine ve işbirlikçilerine, 93 yıl önce attığı tokatı atmaya hazırdır.
 
En doğusundan, en batısına kadar bir milletin uyanışının ve başkaldırışının başarıya ulaştığı, verilen şehitlerin ruhlarının şad olduğu yer olmuştur İzmir.  Mustafa Kemal Atatürk ve onun askerlerinin, son düşman kovuluncaya kadar verdikleri emsalsiz savaşın ve büyük zaferin taçlandırıldığı yerdir burası.
 
Türk İstiklal Harbinin İzmir’de zaferle sonlandırılmasıyla, Türk milleti bir kez daha göstermiştir ki, Türk insanı bağımsızlığına ve toprağına el uzatan kim olursa olsun, birlik içinde mücadele etmeyi, kenetlenmeyi ve vatanında gözü olanları derdest edip, geldikleri gibi göndermeyi çok iyi bilir. 
 
İzmir bölücüye, teröriste ve kandan beslenenlere de her zaman tokat gibi cevap vermeyi de bilmiştir. Son günlerde içimizi yakan, hepimizi derin ve tarifsiz acılara boğan terör olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimiz, tıpkı Kurtuluş savaşında, Çanakkale, Dumlupınar da verdiğimiz şehitler gibi, İzmir'in ve tüm milletimizin kalbinde ölümsüzleşmiştir. 
Hem Cumhuriyetimizin kurulması, vatan topraklarımızın ve İzmir'imizin düşman işgalinden kurtulması  adına başlatılan istiklal ve kurtuluş savaşında, hem de  vatanımızın  bölünmez bütünlüğü, terörün ve ona uşaklık eden vatan hainlerinin kurutulması  için ,günümüzde şehit olan tüm asker ve polislerimizi, Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Aziz hatıraları önünde eğiliyorum.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER