Şehit Er Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ndeki Kızılçat Hudut Karakolu’nda, nöbet değişimi sırasında ’doldur- boşalt’ yapan bir askerin silahından çıkan kurşunun boynuna isabet etmesiyle ağır yaralanan ve müdahalelere rağmen şehit olan 20 yaşındaki Piyade Er Taner Kaya, İzmir’de düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hatay’daki 39’uncu Mekanize Piyade Tugayı’na bağlı olan, Suriye sınırındaki 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kızılçat Karakolu’nda nöbet değişimi yapılırken ’Doldur boşalt’ yapan ve adı açıklanmayan bir askerin silahının ateş alması sonucu Piyade Er Taner Kaya boynundan yaralandı. Ambulansla Yayladağı Sağlık Ocağı’na kaldırılan ve ilk müdahale ardından Antakya Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Kaya, şehit oldu. Şehidin cenazesi, işlemlerin tamamlanması ardından ailesinin oturduğu İzmir’deki Hatay Asker Hastanesi’ne getirildi.
 
GÖZYAŞLARI SEL OLDU
 
Şehit er Taner Kaya için bugün öğleleyin, Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, 15 kardeş olan şehidin babası Mehmet Kaya, annesi Erin Kaya, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, askeri yetkililer ve şehidin yakınları katıldı. Cenaze namazını İzmir İl Müftüsü Ramazan Muslu kıldırdı. Askerler tarafından omuzda taşınan şehidin cenazesi, daha sonra top arabasına konuldu. Tören yürüyüşünün ardından şehit er Taner Kaya, Kadifekale Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER