banner51

Şehit Ailelerini Ziyaret Etti!

İzmir’in Kınık İlçesi’ne gelen Vali Mustafa Toprak ve eşi, Kınık Kaymakam Vekili, Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz ve eşi ile birlikte Soma maden faciasında şehit olan İbrahim Salgın’ın evini ziyaret etti.

Şehit Ailelerini Ziyaret Etti!
Kınık’ta kirası Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından karşılanan Osmaniye Mahallesi Derebaşı Sokak’taki maden şehidi İbrahim Salgın’ın evini ziyaret eden İzmir Valisi Mustafa Toprak, aileyle bir süre sohbet etti. Basın mensuplarının içeri alınmadığı ziyarette Vali Toprak, İbrahim Salgın’ın, Akdeniz Anemisi nedeniyle Eylül ayında Ege Üniversitesi’nde ameliyat olması planlanan fakat kanındaki demir fazlalığı nedeniyle ameliyata alınmayan 14 yaşındaki oğlu İsmat Salgın’ın durumuyla ilgili bilgi aldı. İsmet Salgın’ın kardeşleri Şirin ve Gökçe’ye bilgisayar ve çeşitli hediyeler veren Toprak, ziyaret sonrası mahalle sakinleri ile selamlaşarak sorunları dinledi. Mahalle sakinlerinden emekli memur Bahattin İmert, Vali Toprak’a 5 litre zeytinyağı hediye etti.
 
Ziyaretin ardından konuşan şehit madencinin eşi Aynur Salgın, "Vali bey sağlığımızı sordu. İsmet’in ilik nakli ameliyatının ne zaman yapılacağını sordu. Ameliyat tarihinin iptal olduğunu öğrenince telefonla kontrollerimizin yapıldığı hastane ile görüştü. İnşallah yakın bir zamanda ameliyat müjdesini alacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER