Şehit Aileleri Ve Gazilerle Buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Avşar Çelek, İzmir’de şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen ’Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Programı’na katıldı. Yemekte konuşan Müsteşar Nesrin Avşar Çelek, "Acılarınız emin olun hepimizin acısıdır. Yaşadıkça çoğalacak acılar biliyoruz. Fakat bir taraftan da size gıpta etmemek mümkün değil" dedi.

Şehit Aileleri Ve Gazilerle Buluştu
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Avşar Çelek, İzmir Valisi Mustafa Toprak ve Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim Tanğlay, şehit aileler ve gaziler onuruna Karşıyaka Seyirtepe’de düzenlenen ’Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Programı’nda şehit aileleri ve gazilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.
 
Yemekte konuşan Müsteşar Nesrin Avşar Çelek, "Acılarınızı hafifletmek mümkün değil ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak sizlerin hayatlarını bir nebze olsun iyileştirebilmek, kolaylaştırabilmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Bu imkanları genişletmek için çabalıyoruz. Elbette biliyoruz; sizler için ne yapsak azdır. Acılarınız emin olun hepimizin acısıdır. Yaşadıkça çoğalacak acılar biliyoruz. Fakat bir taraftan da size gıpta etmemek mümkün değil. Bu ülke için, bu millet için evlat verebilmek, bu şerefe ve onura ulaşmak apayrı bir şey. Bu fedakarlıkların en büyüğü. Siz bunu bu millet için yapmış bulunuyorsunuz. Bütün millet olarak size şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz" dedi.
 
Şehit aileleri ve gazilere seslenen İzmir Valisi Mustafa Toprak da ülkenin birliği, beraberliği ve geleceği için canlarından, uzuvlarınızdan fedakarlıkta bulunanlar karşısında kelimelerin yetersiz kaldığını söyledi.Toprak, "Hayat devam ettiği sürece, devletimizin ve halkımızın görevi de sizin yaşamınızı rahatlatmak ve bir nebze olsun acınızı hafifletebilmek için katkı koyabilmektir. İstihdamla ilgili ciddi sıkıntılar vardı, kanunlar çıktı. Önemli ölçüde gelişmeler sağlandı" diye konuştu.
 
PLAKET VERDİLER
 
Konuşmaların ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Avşar Çelek ve İzmir Valisi Mustafa Toprak, Tüm Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Gün, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şube Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Halil Taşçı, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği İzmir Şube Başkanı Ayten Sarıca, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Gökmen, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Gökmen ve Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Saadet Öner’e plaket verdi. Plaket töreninden ardından müzik dinletisi eşliğinde öğle yemeği yenildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER