banner9

Seferihisarlı Çocuklar Hasta Yaşıtlarını Sevindirdi

İZMİR’in Seferihisar Belediyesi’nin küçük tiyatrocuları, geliri Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ndeki hasta yaşıtlarının tedavisinde kullanılmak üzere oyun sahneledi.

Seferihisarlı Çocuklar Hasta Yaşıtlarını Sevindirdi
 
Seferihisar’ın küçük oyuncuları hem oyunculuklarıyla hem gösterdikleri sorumluluk duygusuyla örnek oldu. Hasta yaşıtlarının tedavilerine destek için sahneye çıkan çocuklar, oyunun ardından hastanede yaşıtlarını ziyaret ederek hediyeler götürdü. Konak AKM’de sahneye çıkan çocuklar, Aysel Güzel tarafından yazılan ’Masallar Karıştı’ adlı oyunu sahneledi. Biletleri 15 liradan satılan oyunun geliri, Dr. Behçet Uz Çocuk Vakfı’na (BUVAK) bırakıldı. CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, BUVAK Başkanı Dr. Ülkü Karlı’nın da aralarında olduğu yaklaşık 300 kişi oyunu izledi. Tiyatro salonunu dolduran seyircilerin ayakta alkışladığı çocuklar, oyun sonrası kostümleriyle birlikte Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne gitti. Oyuna gelemeyen yaşıtlarını ziyaret eden çocuklar, arkadaşlarına hediyeler vererek keyifli bir gün geçirmelerine yardımcı oldu.
 
"BU ÇOCUKLARLA GURUR DUYUYORUM"
 
Oyun sırasında çok duygulandığı belirten Başkan Soyer, "Bugün bu çocukların hepimize bir insanlık dersi verdiğini düşünüyorum. Bize büyüklerde kaybolmaya başlayan vicdanın hala var olduğunu ve geleceğe umutla bakmamız gerektiğini gösterdiler. Hep yapabileceğimiz en büyük yatırımın çocukların geleceğine yapılacak yatırımlar olduğunu söyledik. Onların yetenekleri gelişmiş, özgüvenli birer dünya vatandaşı olarak büyümelerine katkı koyabilmenin en büyük hizmet olduğunu düşündük. Şimdi görüyorum ki bu çocuklar daha büyümeden, ne kadar büyük yüreklere sahip olduğunu gösterdiler. Onlarla gurur duyuyorum, alınlarından öpüyorum. Eğitmenleri Vedat Murat Güzel ve Aysel Güzel’i de tebrik ediyorum" dedi.
 
Oyundan elde edilen gelir, hasta çocukların tedavilerinde kullanılacak.
 
Seferihisar Çocuk Tiyatrosu önümüzdeki günlerde Bademler Köy Tiyatrosu ve Seferihisar Tiyatro Festivali’nde sahne alacak.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER