banner10

Seferihisar'da 'Zeytine Dokun' Festivali

İZMİR’in Seferihisar ilçesindeki Teos Ormancı Tatil Köyü’nde, 13-14 ve 15 Ekim’de ’Zeytine Dokun’ Festivali düzenlenecek.

Seferihisar'da 'Zeytine Dokun' Festivali
 
Anadolu’nun kadim ağacı zeytini daha yakından tanımak, dallarından ürün hasat etmek amacıyla yola çıkılan ve yazar Gülşah Elikbank’ın içerik danışmanlığını yürüttüğü ’Zeytine Dokunfestivalini usta şair Ataol Behramoğlu şiirleriyle gün batımında açacak. 13-14 ve 15 Ekim’de Seferihisar’da Teos Ormancı Tatil Köyü’nde gerçekleşecek festivalde sahilde şiir ve şarkılar eşliğinde tango gecesi, kumda dans, Bandosol konseri, ünlü Şef Geovani’nin seçimiyle özel akşam yemeği, Bilge Ağaç gölgesinde zeytin yağı tadımı sonrası Teos Antik Kent gezisi yapılacak.
 
 
Torlak Çiftliği’nde ’kendi zeytinini topla, kavanozla’ etkinliğinde zeytin atölyesi gerçekleşecek ve sonrasında Gödence Köyü’nde yöresel yemeklerle piknik yapılacak. Üç gün boyunca edebiyat, müzik, dans ve zeytinin iç içe olacağı festival, sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacağı için  0 530 330 91 30 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilecek.
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER