banner51

Seferihisar Mandalina Şenliği

Türkiye'de ilk kez sakin şehir ünvanını alan Seferihisar, 18 Kasım'da düzenlenecek olan, 13'üncü Mandalina Şenliği'ne hazır.

 

 
Her yıl birbirinden renkli görüntülere sahne olan şenlik, bu yıl ise, pek çok ilkin tanıtım amacını üstlendi.
 
Şenliğin tanıtım toplantısının ise sürpriz bir ziyaretçisi vardı. CHP Genel Başkan Yardımcısı gürsel Tekin, toplantı öncesi, salona kısa bir ziyaret gerçekleştirerek, Başkan soyer ile görüştü.
 
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer,  27 Temmuz'da kurulan Mandalina Üreticileri Birliği'nin tanıtımında, Şenliğin çok büyük bir önemi olduğunu ifade etti.
 
Türkiye'de ilk kez bir tarımsal üretici birliğinin işletme ve ihracat izni aldığına dikkat çeken Soyer, Seferihisar Belediyesi olarak, b,r mandalina işletme tesisi aldıklarını ve bu tesisi, bir başka ilki gerçekleştirerek birliğe, yani halka teslim ettiklerini kaydetti.
 
Soyer, yere dökülen ürün fazlasını ise farklı bir şekilde değerlendireceklerini ve okullarda, mandalina suyu dağıtacaklarını açıkladı.
 
Soyer, buradaki asıl amacın, tüm üreticileri bir çatı altında toplamak olduğunu kaydetti.
 
Üretici Birlikleri Başkanı Cumhur Eriş de, yapılan çalışmaların, belli bir üretim standardının yakalanması açısından çok önemli olduğunu ifade etti.
 
Her yıl şenlikle birlikte seçilen kral ve kraliçelerde, bu sene daha profesyonel ellere emanet olacak.
 
Uğurhan akdeniz'in organizasyonu ile seçilecek olan yeni kral ve kraliçeler için de, tüm hazırlıklar tamam.
 
Bu arada, Mandalina Şenliği'nin tanıtım toplantısının ardından, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ben TV'ye yeni kabul edilen büyükşehir yasası ile açıklama yaptı.
 
Soyer, kabul edilen yasa sonucu, ilçe  ve beldelerin kapatılmasının sonuçlarının, kötü sonuçlara neden olabileceğini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER