banner51

'Seçim İçin Geldiler Gidecekler'

CHP İzmir’de genel başkan heyecanı sürerken partinin il başkanlığı ziyaretin planlanması için bir toplantı gerçekleştirdi. İl başkanı Engin, toplantıda Binali Yıldırım’a da göndermede bulundu.

'Seçim İçin Geldiler Gidecekler'

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il başkanlığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun 6 Şubat Perşembe günü İzmir’e gerçekleştireceği ziyaretin planlaması için toplandı.

CHP İl başkanlığının Salı günleri gerçekleştirdiği ve il başkanı ile il başkan yardımcılarından oluşan divan kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddesini, Genel başkan Kılıçdaroğlu’ nun İzmir ziyareti oluştururken, toplantıda yerel seçim çalışmaları da değerlendirildi.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir il başkanı Ali Engin, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunurken, AKP İzmir büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ı kastederek “ İzmir’e seçim için gelen misafirlerimiz var, onları en iyi şekilde ağırlayıp, 30 Mart sonrası tekrar memleketlerine uğurlayacağız” dedi. Engin sözlerini şöyle sürdürdü.

AKP’nin Engellemelerine Rağmen, Biz Yapıyoruz

Genel Başkanımız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştireceği programa son şeklini vermek amacıyla bir araya geldik. Yapılacak bu ziyaret bizim için çok önemli çünkü hem sayın genel başkanımızı ağırlayacak olmanın coşkusunu hem de büyükşehir belediyemizin İzmir’e ve çevreye yaptığı büyük bir  yatırımın açılışını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşayacağız.  Öyle ki, büyükşehir belediye başkanımız ve bu dönemdeki adayımız olan Aziz Kocaoğlu tüm Türkiye’de çevreye, alt yapıya en büyük yatırımları gerçekleştirmiş başkan. AKP iktidarının İzmir’e gerçekleştirmediği bütün çevre yatırımlarını, İzmir büyükşehir belediyemiz kendi imkanlarıyla gerçekleştirdi. Üstelik İl müdürlerinin, bürokratlarının engellemelerine, AKP’nin  İzmir’i görmezden gelmesine, engellemelerine rağmen tüm bu işler yapıldı.

İzmirlinin Yüzüne Bakacak Halleri Yok, Hala Çamur Atıyorlar

İzmir’e CHP’li belediyeler tarafından yapılan hizmetlerin tüm dünya tarafından bilindiğini ve verilen payelerle ödüllendirildiğini ancak vatandaşın yüzüne bakacak, halka söyleyecek sözleri olmayanların halen İzmir’e yatırım yapılmadığı yalanını söylemeye devam ediyorlar. İzmir’e yapılanları görmemek için ya sağır, ya kör ya da AKP’de aday olmak gerek. Tarımdan, alt yapıya, turizmden fuarlara kadar yüzlerce proje hayata geçirilmiş ve bu sayede İzmir’in büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu dünya da yılın başkanı, İzmir en sağlıklı ve hızlı gelişen 4. şehir seçilmiştir. İzmir’e  CHP’li belediyeler tarafından yapılan yatırımları engellemeye çalışan ve İzmir’in gelişim hızına yetişemeyenler AKP iktidarı ve onun bugünlerde İzmir’de misafir ettiğimiz eski bakanı, şimdiki adayı sayın Binali Yıldırım’dır.  İzmir halkı bizim İzmir’in sadece bugününe değil, 30-40 yıl sonrasına da yatırım yaptığımızın en büyük şahididir. Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nun açılışını yapacağı büyük çevre projesi de bunun kanıtıdır. Bizim AKP’yi ve İzmir’i tanımaya çalışan sayın adaylarını ikna etmekle kaybedecek zamanımız yok.  Ama hızımıza ayak uydurabilirlerse har hafta yaptığımız açılışlara kendilerini bekleriz. Bizler elbette bir İzmirliye yakışır biçimde sayın Yıldırım’ı 30 Mart’a kadar en iyi şekilde misafir edeceğiz ve sonrasında da kendisini İzmir’den uğurlayacağız” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN PROGRAMI BELLİ OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programının netleştiğini belirten il başkanı Ali Engin “Sayın Genel Başkanımız   İzmir de önce Çiğli-Sasalı Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisinin açılışını gerçekleştirecek, ardından İzmir Ticaret Odasının düzenleyeceği özel meclis toplantısına katılacak ve İZTO tarafından onuruna düzenlenen yemeğin ardından İzmir’den ayrılacak. Kendisini İzmir’de ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eminim ki, İzmirli hemşerilerimiz ve partililerimiz Sasalı da gerçekleştirilecek olan tesisin açılışında coşkulu bir şekilde genel başkanımızı karşılayacaklardır. Tüm İzmir’i yapılacak olan açılışımıza bekliyoruz   “ dedi.

 

İşte CHP Genel Başkanının saat saat İzmir programı,

 

SAAT                                       PROGRAM

15.00               Adnan Menderes Havaalanı Karşılama

15.30               İBB’nin “ Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi” Açılışı

17.00               İZTO Özel Meclis Toplantısına katılım

19.00               İZTO Meclis Üyeleriyle Yemek (Hilton Oteli)

21.30               Havayolu ile İzmir’den Ayrılış

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER