banner51

Şeboy'a Sert Sözler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil programlarının ikinci gününde Buca Belediyesi’nde partililer ile buluştu. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı tarafından projelerin anlatıldığı sunuma AK Partili eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy’a yaptığı eleştiriler damgasını vurdu.

Şeboy'a Sert Sözler

Metropol ilçe örgütlerini denetlemek ve çalışmalarını yerinde incelemek için İzmir'e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, programlarının son gününde Buca ilçesini ziyaret etti. İlk olarak Buca Belediyesi Uçan Yol Projesini ve Buca Belediyesi Yüzme Havuzu Projesini gezerek tespitlerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun kurmayları ardından Buca İlçe binasını ziyaret etti. Partililer ile bir araya gelen ikili kadın ve gençlik kollarından faaliyetlere ilişkin bilgi aldı. İlçe binasında yaptığı konuşmada parti faaliyetlerini değerlendiren Keskin, İzmir'deki belediyelerin ve örgütlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Keskin, yaklaşan yerel seçimler öncesi birlik ve beraberlik duygusunun geliştirilmesini istedi.Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ise Buca İlçe Örgütü'nde artış gösteren üye kayıtlarına dikkat çekti.

İlçe ziyaretleri ardından Buca Belediyesi partililer ile buluşan Keskin ve Tamayligil, meclis salonunda Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı tarafından gerçekleştirilen sunumu dinledi. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, yerel seçimlerden bu yana yaptıkları yatırımları ve hayata geçirdikleri projeleri anlattı. Tatı, eski belediye başkanı Cemil Şeboy'un seçim vaatleri ile kendi projelerini de karşılaştırdı. AK Parti tarafından yapılan eleştirileri cevaplayan Başkaş Tatı, “Hayal görmüyoruz, iş üretiyoruz" dedi.

“BÜYÜK BORÇLA DEVRALDIK”

Eski Buca Belediye Cemil Şeboy döneminden gerçekleştirilmesi planlanan projeleri eleştiren ve tüm projelerin gerçekleştirilmemesine rağmen belediyeye mali yük getirisi olduğunu anlatan Başkan Tatı, “Şeboy'un vaatleri bizim örgütümüzde konuşulmuyor. Kültür Sarayı milyonlar harcandı ama yıkılıyor. Safari park'a 2,5 milyon lira harcandı ama mühürlendi. 32 basketbol sahasını yapılmış ama ben göremedim. Pazaryerlerinin üst kapanacak dediler ama kapanmadı. Metro vaat edildiği gibi Buca'ya getirilemedi. Atatürk Maskı, yüksek maliyeti neden ile hala yargıdadır. Bizim yapmamız gereken CHP iktidarını baki kılmak ve 30'da 30 yapmaktır. Belediyeden 38,5 milyon liralık borçla devraldım. Şuanda borcumuz 14 milyon liraya geriledi. Bu borca rağmen çok sayıda projeye imza atmayı başardık” diye konuştu.

“ÖRGÜT İLE EL ELEYİZ”

Belediye ve örgüt arasında bir dayanışmanın olduğunu söyleyen Başkan Tatı, “Örgütümüzün arasında, ben Bektaş Gül’e oy vermedim. Ali Engin’e oy vermedim. Ama Gül benim ilçe başkanım, Engin benim il başkanımdır. CHP budur. Eğer biz partili isek ve CHP’yi tek başına iktidara taşıyacaksak önce birbirimizi sevmeliyiz. O olaylar orada bitti. Beni yanımda ilçe başkanım olmadan gezilerimde gören var mı? CHP’nin kazanması için elimizden geleni yapıyoruz. Hep birlikte ve ele ele çalışmalarımızı sürdürerek partimizi başarıya ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

Belediye binasında parti faaliyetlerini değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, İzmir'deki belediyelerin ve örgütlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Keskin, yaklaşan yerel seçimler öncesi birlik ve beraberlik duygusunun geliştirilmesini istedi. Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ise Buca İlçe Örgütü'nde artış gösteren üye kayıtlarına dikkat çekti. Buca'nın, kadın üye sayısı oranında Balçova'yı geride bıraktığını belirten Tamaylıgil "Tatlı rekabet örgütleri zinde tutar. Üye sayımızı her ilçede artırmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz" diye konuştu.

BAKAN TATI’YA SERT ELEŞTİRİ
 
Toplantının basına kapalı bölümünde Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’ya partililer tarafından sert eleştiriler yöneltildi. Söz alan partililerin Başkan Tatı ve ekibini sert sözlerle eleştirdiği öğrenildi. Bazı partililer "Başkan çok dar bir kadro ile ilçeyi yönetiyor. Partilileri ve kendi meclisini bile küstürdü. Mahallelere girilmiyor. Yatırım politikaları yanlış. Belediyenin kaynakları yanlış değerlendiriliyor" şeklinde eleştiride bulundukları öğrenildi. Başkan Tatı ise yapılan eleştirilere cevap vererek büyük borçlar ile devralınan belediyenin kıt imkanlar ile çok sayıda projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2012, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER