Sayın Kocaoğlu Uyarıları Ciddiye Al!

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan İzmir Metrosu Üçyol Durağında yürüyen merdivendeki arıza sonrası meydana gelen kazada yaralanan İzmirli hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sayın Kocaoğlu Uyarıları Ciddiye Al!
Üçyol Metrosu’nda yaşanan kazanının üzücü olduğunu, İzmirli hiçbir hemşerimizin canının yanmasının kabul edilir bir durum olmadığını belirtti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu’na daha büyük felaketlerin yaşanmaması için hassasiyete davet eden Doğan, Kocaoğlu’nu bugüne kadar yaptıkları uyarıların dikkate alınmadığını vurguladı. İzmirli hemşerilerimize büyük geçmişler olsun dilediğini söyleyen Doğan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti: “Bu kazanın nedeninin değerlendirilmesi konusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na çağrıda bulunuyoruz. İzmir Metrosu’nun önümüzdeki süreçte daha büyük sıkıntılara yol açmaması için en azından son 10 yılda biten bölümünü bir daha gözden geçirilmesini diliyoruz. Metro inşaatının son 10 yıllık bölümünün ehil eller tarafından yapılmadığını, bu bölümün ihalesinin başarılı bir şekilde yapılmadığını hepimiz biliyoruz. Bu kadar kısa mesafenin bu kadar uzun sürede bitirilememesine rağmen metro inşaatının güvenli bir şeklide seyahat edilecek bir metro olmadığını söylüyoruz. Çünkü metro daha inşaat safhasındayken olumsuz sinyaller vermeye başladı. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birisi olan ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasına giren ODTÜ gibi bir üniversitemizin metroyla ilgili hazırladığı raporların İzmirli hemşerilerimizin can güvenliğini tehlikeye atan raporlar bile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından dikkate alınmamıştır.” 
 
Son günlerde gündeme gelen projede İzmir Metrosu Göztepe İstasyonu’nda gözüken 4 adet çıkıştan birinin altyapı maliyetlerinin karşılanmasına rağmen yapılmadığı yönündeki iddialara da dikkat çeken Doğan, “Göztepe istasyonunda iptal edilen merdiven yapımının birisinin iptal edildiği yönünde iddialar var. Eğer bu iddialar doğruysa madem iptal edilecekti neden buralara kazıklar çakıldı, zemin güçlendirildi, beton enjeksiyonu yapıldı. Bu yapılan harcamalar işin uzaması gecikme sonucu gelir kayıpları kamu zararı değil midir? Sayın Kocaoğlu’ndan bu konulara açıklık getirmesini bekliyoruz” dedi. Doğan son olarak aktarmalı sistemi eleştirerek, “Aktarmalı sistem halen İzmirliye çile çektirmektedir. Bu sitemle raylı sisteme aşırı yükleme yapılmaktadır. Ancak İzmir’deki mevcut raylı sistem bu yükü kaldırmamakta ve vatandaşları mağdur etmeye devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER