Savaşan'da Tepki Gösterdi

MHP İzmir Milletvekili ve 1. Bölge adayı Dr. Aslan Savaşan 19 Ekim Pazartesi Günü Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaatı bitmeden açılışının yapılacağını söyledi, tepki gösterdi.

Savaşan'da Tepki Gösterdi
Pazartesi günü Sağlık Bakanı tarafından açılacak, tartışma yaratan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi törenine İzmir’de uzun yıllar başhekimlik görevinde bulunan MHP Milletvekili Aslan Savaşan da tepki gösterdi. Savaşan, “Henüz inşaatı bitmemiş, ekipmanları tamamlanmamış, gerekli doktor ataması yapılmamış bir hastaneyi seçimden önce ne olursa olsun mantığıyla açmak, insanların sağlığıyla ilgili bir konuda oy avcılığı yapmak doğru değil. Sağlık tiyatro yeri değildir, tamamlanmamış bir hastaneyi seçimden önce tiyatro temsili gibi açmak İzmirli hemşerilerimizin sağlığını tehlikeye atmaktır" dedi. Savaşan şunları söyledi,
 
“Cadillac marka bir arabayı boyayıp yerli otomobil yaptık diyerek oy avcılığı yapmakla, bitmemiş bir hastaneyi oy avcılığı için seçimden önce hizmete açmak aynı şey değildir. Çakma yerli araba propagandasının kimsenin sağlığına zararı olmaz ama bitmemiş hastaneyi hizmete açmak insan sağlığıyla oynamaktır. Kabul edilemez. Propaganda yapacağız derken insanların aldığı sağlık hizmetini tehlikeye atmayın. AKP İzmir temsilcilerini ve Milletvekili adaylarını uyarıyorum insan sağlığı oydan daha önemlidir, bu tarz şark kurnazlıklarını bir kenara bırakın."
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER