Sarı Çizgi İşgaline Ceza Yağdı 

‘Engelsiz Karşıyaka’ yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, hissedilebilir görme engelli yollarını işgal eden araç sürücülerine ceza yağdırdı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Görme engelli yollarının işgal edilmemesi için sürücülerden hassasiyet bekliyoruz” dedi. 

DENETİME HIZ VERİLDİ
 
Hissedilebilir görme engelli yollarını yenilemek ve sayılarını artırmak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, hassas yolların denetim faaliyetlerine de hız verdi. Sene başından bu yana, görme engelli yollarını işgal eden vatandaş ve esnafa kesilen idari para cezalarının sayısı bin 500’ü aştı. 
 
91 TL CEZA KESİLDİ
 
Karşıyaka merkeze yakın ara sokaklarda denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri Aksoy, Bahriye Üçok ve Alaybey'de de kontrollerde bulundu. Engelli rampalarının önüne park eden araçların her birine 91 TL idari para cezası kesildi. Çevredeki esnaf ve vatandaşlar da bu yollarda geçişe engel olacak şekilde araç, motosiklet park edilmemesi, masa, sandalye konulmaması konusunda uyarıldı. 
 
“BİZE DESTEK OLUN”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kentimizde görme engelli vatandaşlarımız için hissedilebilir yaya yürüyüş yollarını yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bu yollarda kullanılan sarı taşları da belediye şantiyemizde üretiyoruz. Ancak bu yolların gerektiği gibi kullanılabilmesi için halkımızın da bize destek olması, özel yolları kesintiye uğratacak şekilde engel koymamaları gerekiyor. Herkesten bu konuda hassasiyet bekliyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER