Saran, Hem Siyaseti Hem de Sporu Hedefliyor

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, ileride hem siyasete atılmak, hem de Fenerbahçe'ye başkan olmak istediğini söyledi.

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü İzmirli sanayici Kemal Çolakoğlu’nun yaptığı, 'İnanıp Başaranlar- Deneyim Paylaşım Söyleşileri' adlı toplantıya katılan Saadettin Saran, deneyimlerini kadınlarla paylaştı. Sadece soru ve cevaplarla yürütülen toplantıda Saran’a, daha önce Hülya Avşar'la birlikteliği konusunda hiçbir soru sorulmaması dikkat çekti.

İzmir’i 'emekli olduğumda yaşayacağım şehir' diye tanımlayan Saadettin Saran, siyasete atılma sinyali verdi. Saran, "Söylenen olmaktansa söyleyen olmayı tercih ederim. İleride bir takım düşüncelerim var. Teveccühler oldu şimdiye kadar. Öte yandan, memleketime okul yaptırmak istediğimde bile oradaki milletvekilleri karşı çıktılar. Ama benim isteğim var, hayırlısıysa olur" dedi.

Toplantıda katılımcıların Fenerbahçe ile ilgili hayallerini sorması üzerine Saadettin Saran şunları söyledi:

"Eğer kısmet olur ben Fenerbahçe başkanı olursam işle alakam kalmaz. Şirketi devredecek noktaya getirdim. Bu da benim sevdamdır. Hayata niye geliyoruz, fark yaratmak için. Ben de Fenerbahçe’de fark yaratabileceğime inanıyorum. İkisi bir arada yürümez. Hem etik olarak doğru değil, hem de zaman olarak çok gerçekçi değil. Sporun temel sorunlarından bir tanesi kulüplere bir şey vermeye gelmekten ziyade bir şeyler almaya gelen insanlardır."

Saran, adaylık için ise bir tarih söyleyemeyeceğini  kaydetti. Saadettin Saran, gündeme magazinel konularla gelmesi yönündeki soruyu ise "Türkiye’nin gerçeği bu. Magazine çok ciddi bir ilgi var. Umarım azalır. Ben artık magazinde yokum" diye yanıtladı.

Derneğe destek olmak için kabul edilirse LİYAKAT derneğine üye olacağını belirten Saran, kadınlara iş yaşamında başarının tüyolarını da verdi. Öncelikle hata yapmaktan kesinlikle korkmamak gerektiğini anlatan Saran şöyle konuştu:

"Düştüğünüzde değil, pes ettiğinizde kaybediyorsunuz. Ben ABD’den döndüğümde ne istediğimi biliyordum. Hayalim vardı. Ofisim, sekreterim olacak, şoförüm olacak, babam gelecek ona çay söyleyeceğim. Yani başarılı olmanın yüzlerce nedeni var ama, bence başarısızlığın en büyük nedeni herkesi memnun etmeye çalışmaktır. Ayrıca ben çok akıllı insanlarla çalışıyorum. Kendimden daha akıllı insanları etrafımda bulunduruyorum. Çok insan dinliyorum."
LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi de, dernek olarak gençlere ve kadınlara girişimcilik fırsatları yaratmak üzere çalıştıklarını söyledi. Yaptıkları söyleşilerin amacını 'toplum tarafından kabul görmüş, başarılı ve rol model olan girişimcilerin başarı öykülerini paylaşmak' olarak açıklayan Eskinazi, işsizliğin yoğun olduğu Türkiye’de girişimcilere de örnek olmak istediklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER