'Şanslı' Çocukların İlgi Odağı

İpsala sınır kapısından kaçak yollardan Türkiye’ye sokulmaya çalışılırken yakalanan kanguru yavrusu, getirildiği İzmir Doğal Yaşam Parkı’na çabuk alıştı. Başkan Aziz Kocaoğlu’nun “Şanslı” ismini koyduğu sevimli yavru, özellikle çocukların ilgi odağı oldu.

'Şanslı' Çocukların İlgi Odağı
Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı ailesine yeni katılan yavru kanguru “Şanslı”, karantina süresinin ardından kendisi için özel olarak hazırlanan barınağına yerleştirildi. Yeni yuvasına alıştığı her halinden belli olan sevimli yavru, park ziyaretçilerinin de ilgi odağı oldu. Sevimliliğiyle görenleri kendine hayran bırakan İzmir’in ilk kangurusu Şanslı’ya özellikle küçük çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Şanslı da gördüğü ilgiyi karşılıksız bırakmayıp dost canlısı hareketleriyle onların gönlünü fethediyor.
 
Hayvan tacirleri tarafından Avustralya’daki yuvasından koparılıp satılmak üzere binlerce kilometre uzağa getirilen kanguru yavrusu, 15 Ekim 2013 tarihinde İpsala Sınır Kapısı’nda yasa dışı yollardan ülkemize sokulmaya çalışılırken yakalanmıştı. Enez ilçesinde yediemin olarak verilen yavru kanguruya İzmir Doğal Yaşam Parkı kapılarını açmış; Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, “İzmir gibi bir kente geldiği için çok şanslı” diyerek sevimli yavrunun adını “Şanslı” koymuştu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER