banner9

Sanayici Yazardan 'Kardeşlik' Romanı

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Cengiz, roman türündeki ikinci kitabı ''Ve Sonra Yol Bitti''yi, Bortar Event Hall’da tanıttı.

Sanayici Yazardan 'Kardeşlik' Romanı
Geceye, başta İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, İZSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve İSZİAD üyeleri olmak üzere, BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, Şair-Yazar Namık Kuyumcu ile edebiyat tutkunları katıldı. 
 
Hüseyin Cengiz, Destek Yayınları’ndan çıkan ve kısa sürede 6’ncı baskısı yapılan kitabın, muhacir olmaya zorlanmış, Anadolu'nun kadim insanlarından Ermeniler, Dersimliler ve Türklerin, Munzur Dağları'ndan başlayıp Ege'nin iki yakasına savrulan ortak hayatları ışığında bir kardeşlik romanı olduğunu söyledi. 
 
Gecede kitaplarını da imzalayan Cengiz, özel olarak hazırlattığı ve kitaptan alıntılanan cümlelerin bulunduğu sanatsal fotoğrafları da konuklarına hediye etti. 
 
Kitap hakkında… 
 
Roman, ortak bir geçmişe sahip dört arkadaşın kader birliği ile başlıyor... Hasan, Aret, Eleni ve Cem, Ege Denizi’ne karşı birkaç kadeh içerken, Ege’nin müthiş mezeleri de onlara eşlik ediyor. Dört arkadaş; geçmişten kalan bir mektubu okuyor ve kendi geçmişlerini arıyorlar. 
Hasan’ın dedesi İbrahim ile Aret’in dedesi Hıdır’ın birbiriyle nasıl bir ilişkisi olmuştu? Ya Eleni’nin dedesi Mehmet Efe’nin İbrahim ile bağlantısı nedir? Roman boyunca okuyucunun peşini bırakmayan merak duygusu artarak sürüyor. 
 
Irk, din, dil, mezhep ayrımlarıyla birbirine düşen insanlığın sorgulandığı roman, tarihten almamız gereken dersleri bir kez daha ortaya döküyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER