banner51

Sanat Her Yerde

Karabağlar Belediyesi’nin geçen hafta sanatseverlerle buluşturduğu ’Cumhuriyet’in Sanatçıları’ adlı karma serginin atölye çalışmaları da renkli görüntülere sahne oldu.

Sanat Her Yerde
Karabağlar Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleşen atölye çalışmalarında, Karabağlar Belediyesi Çocuk Meclisi üyesi çocuklar etkinliğe katılarak, kil çalışmasında bulundu. Meclis üyesi çocuklar, atölye hocaları İzmir Karikatürcüler Deneği İzmir Temsilcisi Mehmet Aslan eşliğinde kilden harikalar yaratarak, farklı komik suratlar üzerinde çalıştılar. Hayal güçlerini kile yansıtan çocuklar Karabağlar Belediyesi’ne etkinlik için teşekkür ettiler.
 
"Kağıt Telkari" sanatını öğrendi.
 
Karabağlar Emrullah Efendi İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, Kağıt Telkari sanatıyla (Quilling) çiçek motifleri yaptı. Atölye çalışması öncesi karma sergiyi gezen öğrenciler Atatürk ve gemi maketlerine hayran kaldı. Anadolu Sanatını Yaşatma ve Geliştirme Derneği (ASDER) Başkanı Aysun Dinç ve Aykut Aytekinli, çocuklara telkari sanatı hakkında bilgilendirmede bulundu ve onlardan uygulama yapmalarını istedi. Neşe içinde gerçekleştirdikleri kağıt telkari çalışmasından büyük keyif alan öğrenciler, rengarenk çiçekler yaptı.
 
Karma sergi kapsamında düzenlenen atölye çalışmalarına vatandaşlar da katıldı. Ebru Sanatı’nın inceliklerini Ebru Sanatçısı Zeynep Bulut’dan öğrenen vatandaşlar, kendi evlerini süslemek için değişik motifler yaptı.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER