banner9

Şair Cerrah Hastanede İmzaladı

İzmir’de, Çiğli Devlet Hastanesi Genel Cerrahi uzmanlarından Tufan Çolak, çıkardığı şiir kitabı için hastanede hem çalışma arkadaşları, hem de hastalara içini şiiri günü düzenledi.

Şair Cerrah Hastanede İmzaladı
Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Devlet Hastanesi doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Tufan Çolak’ın bir süre önce çıkardığı ve kelime oyunlarına başvurmadan, sade, akıcı bir dil kullandığı "Sana Şiir Yazmayı Bıraktım" şiir kitabı, büyük beğeni topladı. Çolak, kısa sürede ilk baskısı tükenen kitabı için, çalıştığı hastanede imza günü düzenledi. Hastanede hem çalışma arkadaşları, hem de hastalara için şiiri günü düzenleyen Çolak, ikinci kitabının da yakında basılacağı müjdesini paylaştı.
 
İmza gününe gelen hastane yöneticisi Dr. Mustafa Kurtuluş da, "İnsanların en zor dönemlerinde yanlarında olup onlara destek olan sağlık çalışanlarımız duygularını ifade etmek için sanatla uğraşıyorlar ve gerçekten güzel eserler çıkıyor. Bu da bizleri gururlandırıyor. Doktorumuz Tufan Bey’e emeğinden dolayı teşekkür ediyoruz, yüreğine sağlık" dedi.
 
Uzm. Dr. Tufan Çolak’ın en beğenilen şiirlerinden "Heykel",
 
"Hiç konuşmadan oturuyoruz
 
Hiç gülmeden
 
Yüz yüze bakmadan
 
Birbirimizi hiç sevmeden
 
Hapşırıyorsun
 
Ben sana çok yaşa bile demiyorum
 
Öylece oturuyoruz
 
Yokmuşuz gibi ya da
 
Buzdan birer heykel gibi
 
Hiçbir şey anlatmayan, akmayan bir gözyaşı gibi
 
Oysa yediveren gülleri
 
Üzerine sererdim.
 
Bir gülüşün yeterdi" dizelerinden oluştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER