banner24

Şahin'den Jandarma Okuluna Ziyaret

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Komutanlığı'nı ziyaret etti.

Şahin'den Jandarma Okuluna Ziyaret

Bakan Şahin, İzmir programı kapsamında helikopterle geldiği Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Komutanlığı'nda, Jandarma Genel Komutanı Orgenaral Bekir Kalyoncu tarafından karşıladı.
 
Karargahta verilen brifingin ardından Bakan Şahin, Orgenaral Bekir Kalyoncu ile okul müzesini gezdi.
 
Bakan Şahin, personele verilen eğitimleri, atış talimi ve gösterileri takip ettikten sonra terörle mücadele eğitimi alan birliklerin gerçek mermiler kullanarak yaptıkları tatbikatı izledi.

Askerlerle karavana yiyen Bakan Şahin, ziyaretiyle ilgili açıklamasında, 70 yıl önce kurulan okulun, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan jandarma personeli ile özel harekat biriminin kuruluşunda polislere de eğitim verdiğini söyledi.

Bakan Şahin şöyle konuştu:
 
''Bugün jandarma personelimizin özellikle terörle mücadele, asayiş, iç güvenlik hizmetinde hangi anlayış ve ilkelerle eğitildiğini, göreve hazırlandığını birlikte izledik. Biz, Jandarma Genel Komutanı, diğer jandarma yetkilileri, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ilgili arkadaşlarlar birlikte burayı görmenin mutluluğunu, onurunu yaşıyoruz.
 
Bir kez daha gördük ki, ülkemiz büyük ülke, milletimiz aziz bir millet. Ülkemizin, milletimizin huzur ve güveni için, ülke bütünlüğünün korunması için çok önemli kurumlarımız, eğitim merkezlerimiz var. Bugün onlardan birindeyiz ve övünç duyacağımız bir eğitim yuvasındayız. Bire bir gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikatı izledik. Onlar diyorlar ki 'vatan sağolsun'. Komandomuz diyor ki 'komando olmak bir onurdur.' Ben de 'komandomuzu tanımak da bizim için onurdur, ülkemiz için, milletimiz için bir onurdur' diyorum. Burada herkes el ele, kol kola, rütbeler sadece omuzlarda. Birliktelikte, beraberlikte rütbe yok. Beni bu yönü çok etkiledi.''
 
Foça sahilinde bir süre gezinti yaparak vatandaşlarla ve turistlerle sohbet eden Bakan Şahin, daha sonra helikopterle ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER