Sağduyu Çağrısı!

İEKKK’nın 49. toplantısında gündem, üniversitelerde yaşanan olaylar oldu. Toplantı Başkanı Mehmet Tiryaki, “Siyasetçilerimizin, kanaat önderlerimizin, sivil toplum örgütü temsilcilerimizin vereceği uzlaşı mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” diye konuştu. Başkan Aziz Kocaoğlu da “aklıselim” çağrısı yaptı.

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKK)’nın 49. toplantısı Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Şubat ayı başında kardeşini kaybeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Kurul adına başsağlığı  dileklerinde bulunan Toplantı Başkanı Mehmet Tiryaki, geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nde meydana gelen üzücü olaya da değinerek sağduyu çağrısı yaptı.  Tiryaki, “Ne yazık ki, bu üzücü olaylar bir gencimizin ölümü ile sonuçlandı.  Olayın taraflarına bakmaksızın, geçmişteki  acı tecrübeleri hep  birlikte yaşadık. Bu bağlamda gerek siyasetçilerimizin  gerekse kanaat önderlerimizin, sivil toplum örgütü temsilcilerimizin vereceği uzlaşı mesajları, her zamankinden  daha fazla önem kazanmaktadır. Toplumsal gerginlikler azaldıkça,  asıl gündemi oluşturması gereken konulara maalesef sıra gelmiyor. Genel seçimlerin yaklaştığı bugünlerde oluşabilecek siyasi gerginliklerin,  siyasi gerilimlerin yumuşatılmasında umuyorum aklıselim ile  hareket edilir” diye konuştu. 
 
Ege Üniversitesi’nde yaşanan ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun vefatıyla sonuçlanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da,   “Genç arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Umarız üniversitelerimizde bir daha böyle bir olay yaşanmaz. Hepimizin, tüm kent dinamiklerinin, tüm kentte yaşayan  hemşehrilerimizin, uzlaşma ortamı içersinde barışı tesis etmek için çaba göstermesinin geleceğimiz açısından büyük önemi olduğunun altını çizmek istiyorum” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER