Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiledi

İzmir’in Tire İlçesi’nde, sabah aniden bastıran ve gün boyunca aralıklarla etkili olan sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar dereye dönerken yayalar yolun karşısına geçemedi, sürücüler zor anlar yaşadı.

Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiledi
Tire’de saat 09.00 sıralarında aniden bastıran sağanak yağmur, kısa sürede cadde ve sokakların suyla dolmasına neden oldu. Yağmurun gün içinde zaman zaman yavaşlayıp, tekrar etkisini arttırması üzerine, yollardaki su hiç azalmadı. Yağmur suyunun getirdiği çöp ve toprağın rögarları tıkadığı Mehmet Güvensay Caddesi ve Demokrasi Caddesi ile çevresindeki sokaklar yağıştan en çok etkilenen yerler oldu.
 
Fatih Mahallesi’ndeki Rasih Kirazoğlu Ortaokulu öğrencileri, ders çıkışında Mehmet Güvensay Caddesi’nin suyla dolu olması nedeniyle evlerine gitmekte güçlük yaşadı. Bazı öğrencileri aileleri okuldan alırken, yakınları gelmeyen öğrenciler ise alternatif yolları kullanarak evlerine ulaşmaya çalıştı. Sürücüler de suyla dolu caddelerde ilerlerken zor anlar yaşadı. Belediye ekipleri tıkanan rögarları açmak ve suları tahliye etmek için gün boyu çalıştı. Bazı vatandaşlar, "Her yağmurda biz bu çileyi yaşamak zorunda mıyız?" diyerek, altyapının yetersizliğinden yakındı.
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER