banner9

Sabuncubeli'nde Tam Gaz Mesai

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'deki 35 projesinden birisi olan Sabuncubeli Tünelleri'nde, 350 işçi, dönt noktadan 24 saat çalışmalarını devam ettiriyor. İzmir - Manisa arasında 15 dakikaya indirecek olan tünelin inşaatının yüzde 59'luk bölümünün tamamlandığı, inşaatın sorunsuz devam ettiği açıklandı.

Sabuncubeli'nde Tam Gaz Mesai
Sabuncubeli Tünelleri, Başbakan Binali Yıldırım İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğu sırada açıkladığı 35 projenin en önemlilerinden birisi oldu. Hem İzmir Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirecek hem de en zorlu bölümünü kolayca geçilmesini sağlayacak olan tünelin bir tüpü 4 bin 40 metre, diğeri ise 4 bin 70 metre uzunluğunda olacak. 
 
350 İŞÇİ 24 SAAT ÇALIŞIYOR
 
Yaklaşık 350 işçinin dönüşümlü olarak İzmir ve Manisa yönlerindeki 4 noktadan çalışmasını sürdürdüğü tünel inşaatının yüzde 59'luk bölümünün tamamlandığı açıklandı. Zorlu bir yer yapısına sahip olan tünlerin bir tüpünde 2 bin 300 metrenin, diğerinde ise 2 bin 550 metrelik bölümün kazının tamamlandığı, inşaat işlerinin ise deva ettiği öğrenildi. Karayolları bölge Müdürlüğü yetkileri de, tünellerdeki çalışmaların sorunsuz olarak devam ettiğini, bölgedeki arazi yapısının önceden bilindiğini, yaşanan sorunların da zaten beklendiği için önlemlerini ala ala inşaata devam ettiklerini söyledi. Karayolları Bölge müdürlüğü yetkilileri, Sabuncubeli Tünellerinin, 2017 yılının sonunda hizmete gireceğini de ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER