S Plaka İhalesi Gerçekleştirildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı “300 S Plaka” ihalesine giren 422 katılımcı, teklif ettikleri rakamı, tıpkı seçimlerde olduğu gibi “kapalı zarf” içinde sandığa attı.

S Plaka İhalesi Gerçekleştirildi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından kentteki "S Plaka" sayısının 300 adet artırılması amacıyla açılan ihale, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde yapıldı. 174 bin 980 TL muhammen bedelle ve "kapalı teklif usulü" ile gerçekleştirilen ihalede ikisi geçersiz olmak üzere toplam 422 adet teklif sunuldu.
 
Kapalı teklif zarfları, sürenin dolmasının ardından UKOME Genel Kurulu ve noter huzurunda açıldı. Salonu dolduran katılımcılar ihalenin sonucunu heyecanla beklerken, teklifler verilen en yüksek bedel üzerinden aşağıya doğru sıralandı. Sıralamada ilk 300'e girenler "S Plaka" alma hakkını elde etti.  
 
"S Plaka" almaya hak kazananlar arasında en yüksek teklif 256 bin 600 TL, en düşük teklif ise 195 bin 500 TL olarak gerçekleşti. En düşük teklifi veren iki katılımcı arasında kazananın kura ile belirleneceği açıklandı.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER