Rüşvet Fotoğrafları Fezlekede

İzmir merkezli beş ilde yapılan TCDD Liman İşletmeleri’ndeki yolsuzluk operasyonu sonrası gözaltına alınan şüphelilerin sorguları devam ediyor. Ayrıva Operasyona ilişkin polisin takip sırasında çektiği yaklaşık 100 kadar rüşvet görüntüsü fezlekede yer aldı.

İzmir merkezli İstanbul, Ankara, Hatay ve Van’da yapılan TCDD Liman İşletmeleri’ndeki yolsuzluk operasyonunun ikinci gününde gözaltına alınan şüphelilerin İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ndeki sorguları devam ediyor.
OPERASYONA ilişkin polisin teknik ve fiziki takip sırasında çektiği yaklaşık 100 kadar rüşvet görüntüsü fezlekede yer aldı. Tutanaklara göre bir şirket yetkilisi M.T.U. ile bir TCDD yetkilisi bir alışveriş  merkezinin özürlüler tuvaletinde rüşvet alışverişi yaptı. Bir diğer görüntüde ise İzmir Liman İşletme Müdür Yrd. B.B. kendi odasında ile bir firma yetkilisi olan K. İle görüşüyor.
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın 2011 Temmuz ayında başlanan yolsuzluk operasyonundan 21 Aralık 2013’te, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ‘Adli Kolluk Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikten sonra haberdar oldukları öne sürüldü. Yönetmenlikte "Emniyet ve jandarma görevlileri adli olaylarda amirlerine bilgi verme zorunludur" maddesi gereği Mali Şube Müdürlüğü tarafından Vali Toprak ve Emniyet Müdürü Bilkay'ın bilgilendirildiği öğrenildi. Vali Mustafa Toprak'ın haberdar olduktan sonra Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş ile geçtiğimiz 2 Ocak günü makamında iki saat görüştüğü de gelen bilgiler arasında.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER