banner9

Rus Gelinler Yeni Yılı Kutladı

İzmir Soljenitsin Rus Dili ve Kültürü Derneği tarafından yeni yılı kutlamak için düzenlenen etkinliğe, İzmir ve çevresinde yaşayan Rus gelinler, eşleri ve çocuklarıyla katıldı. Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinlikte, hem Rus gelinler hem de aileleri renkli görüntüler oluşturdu, unutulmaz anlar yaşadı.

Rus Gelinler Yeni Yılı Kutladı
 
Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen yeni yıl etkinliğine, İzmir ve çevresinde yaşayan Rus gelinler, çocukları ve eşleri katıldı. Etkinlikte, Rusya’ya özgü gösteriler yapıldı. Rus gelinler ve aileleri güzel anlar yaşadı, renkli görüntüler oluştu.
 
Soljenitsin Rus Dil ve Kültür Derneği Başkanı Andrey Ponomarev, "Geleneksel olarak yılbaşı etkinliği düzenliyoruz. İzmir ve çevresinde yaşayan Rus arkadaşlarımız eşleri ve çocuklarıyla etkinliğe katılıyor. Yeni yılı kutluyoruz, keyifli anlar yaşıyoruz. Rusya ve Türkiye arasındaki uçak krizi nedeniyle çok üzgünüz. İlişkiler çok güzel ilerliyordu ancak bir an da kesildi. Biz devletler arasında her şeyin yaşanabileceğini ancak halkların her zaman barış içinde yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. İlişkileri korumak gerekiyor. Rusya’da tam olarak neler yaşanıyor belli değil. Sınır dışı edilmelerden ediliyor yaşanabilir, ama bu hükümetten kaynaklanıyor. Rus halkı Türkleri çok seviyor. Biz Türkiye’de olmaktan çok mutluyuz ve burada insanlarla hiç sorun yaşamıyoruz, yalnızca ekonomik sıkıntılar yaşandı o bizi de etkiledi" diye konuştu.
 
12 yıldır İzmir’in Bostanlı semtinde yaşayan Tatiana Ercan (40), "Çocuklarımı etkinliğe getirdim. Hem arkadaşlarıyla eğleniyorlar hem de yeni yılı kutluyorlar. İzmir çok güzel bir şehir, aslında başka bir yerde yaşamak da istemiyorum. İnsanları çok güler yüzlü ve bize de değer veriyorlar. Rusya ile Türkiye arasında yaşanan sorunları haberlerden takip ediyoruz. Burada bize bir yansıması olmadı inşallah da olmaz. İnşallah en kısa sürede düzelir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER