Rotary'den farklı kutlama

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Kültür Sanat Komitesi, kadınları en iyi erkekler anlatır düşüncesiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ’Nefesimdeki Sen’ isimli bir gece düzenledi.

Rotary'den farklı kutlama
Sahnede sadece erkeklerin olduğu gecede ’Kadınları bir de bizden dinleyin’ teması ile iş, politika ve sanat dünyasının kadın şiddetine karşı çıkan tanınmış simaları ünlü şairlerin ’Kadın’ temalı şiirlerini okudu. Rotary 2440. Bölge Kültür Sanat Komitesi’nin kadın şiddetine karşı düzenlediği ve hazırlıkları bir yıldır devam eden gecede kadınlara şiddet uygulayan erkeklere inat, şiddete karşı olan ve kadın haklarını savunan, aralarında belediye başkanı, işadamı ve sanatçıların da bulunduğu ünlü isimler, tanınmış şairlerin ünlü şiirlerine ses oldu.
 
’Nefesimdeki Sen’ adı verilen gecede, sahneye çıkan Aziz Kocaoğlu; Ahmed Arif’in ’Terk Etmedi Sevdan Beni’, Aziz Üstel; Atilla İlhan’ın ’Böyle Bir Sevmek’, Ekrem Demirtaş; Ahmet Muhip Dranas’ın ’Serenad’, Hüseyin Mutlu Akpınar; Ümit Yaşar Oğuzcan’ın ’Ben Senin En Çok’, Lütfi Demir; Can Yücel’in ’Sebeptir Sevmektir Aşk’, Rebii Akdurak; Orhan Veli Kanık’ın ’Öyle Bir Zamanda Gel ki Vazgeçmek Mümkün Olmasın’, Rengim Gökmen; Metin Altıok’un ’Sonludur Aşk da…’, Tunç Soyer; Nazım Hikmet’in ’Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni’, Ulvi Puğ; Atilla İlhan’ın ’Ben Sana Mecburum’, Yaşar Ürük; Nazan Bekiroğlu’nun ’Züleyha’nın Gelecek Zamanlara Seslenmesi’, Zekeriya Mutlu; Bekir Coşkun’un ’Bir Kadın Gittiğinde’ şiirlerini okudu. Bir şiir bir şarkı arası ile hazırlanan gecede aşk şarkıları İzmir Devlet Opera ve Balesi Solisti Teyfik Rodos’un sesiyle hayat buldu.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER