banner51

Roboleague Türkiye Dördüncüsü Oldular

Geleceğin Robot tasarımcıları TAKEV Lisesi’nde yetişiyor…Türkiye’nin önde gelen teknik üniversitelerinin yarıştığı IZTECH Roboleague Yarışması’nda TAKEV Lisesi Robot Kulübü öğrencileri , tek lise takımı olarak Türkiye dördüncülüğü elde etti.

Roboleague Türkiye Dördüncüsü Oldular
Robot teknolojilerinin sergilendiği, farklı kabiliyetlerde robotların birbirleriyle mücadele ettiği bir organizasyon olan  IZTECH RoboLeague (IRL)25-26 Ekim 2014 tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Aynı zamanda teknoloji sektöründe kalifiye mühendis olmaya aday öğrencileri buluşturan organizasyona , Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden çok sayıda takım katıldı. Yenilikçi Robot Yarışması’nda bir çok üniversite takımının arasında tek  lise takımı olarak, kendi tasarladıkları 8 robotla 3 farklı kategoride yarışan TAKEV Lisesi Robot Kulübü öğrencileri, Türkiye dördüncüsü oldu.
 
Çizgi İzleyen ve Yangın söndüren kategorisinde 4.lük derecesi ile bir çok üniversite takımını geride bırakan TAKEVli Robot Kulübü öğrencileri  Eren İlbi ve Giray Erol geleceğin Mekatronik Mühendisleri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER