Risk Haritası Yazılımı Basına Tanıtıldı

14-17 Ekim 2015 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen İzmir 2’nci İş Sağlığı Ve Güvenliği Zirvesi’ne Katılan Falck Türkiye; Global Ürünü “Google Maps Uyumlu Risk Haritası Yazılımının" basın lansmanını Swıssotel Büyük Efes’te düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirdi.

Risk Haritası Yazılımı Basına Tanıtıldı
Toplantıya, Falck Türkiye Genel Müdürü Anıl Yamaner, Falck Türkiye Operasyon Direktörü Ömer Akgün, Falck Petrokimya ve Kimya Tesisleri Global Uzmanı Jan Kallemein ve Google Maps Uyumlu Risk Haritası Programının Uzmanı Michale Cummins katıldı. Toplantıda konuşan Falck Türkiye Genel Müdürü Anıl Yamaner, Risk Haritası yazılımının Falck’a özel hazırlandığını, yazılımda Google Maps’in güncel haritalarını kullanıldığını ve dünya üzerinde herhangi bir tesiste (özellikle petrokimya tesisleri ve kimyasal petrol ürünü içeren tankları) risk analizi ve olay komuta değerlendirmesi yapabilmeyi sağladığını söyledi.
 
Anıl Yamaner, “Örneğin, görüntülenen bir LPG tankının, herhangi bir sızıntı anında, gazın izleyeceği muhtemel dağılım alanını ve yine muhtemel yangın-patlama noktalarını saptıyor. Ya da bu tank yanıyor ya da patlıyorsa, bunun etrafındaki ısı ve radyasyon bölgelerini hesaplıyor ve olay komutanı itfaiyecilerin söndürme yapmak için tanka ne kadar yaklaşabileceklerini, nereden saldırabileceklerini, itfaiye aracını nereye park edeceklerini planlayabiliyor. Bölge içerisinde bu tankın radyasyonundan etkilenip de patlama riski taşıyan diğer tankları saptıyor ve iftaiyecilere o bölgelerde de soğutma işlemi yapmaları için yol gösteriyor. Risk haritası yazılımı ile felaket anında ortaya çıkabilecek tüm senaryolar detaylı bir şekilde ele alınarak bilimsel veri elde ediliyor" dedi.
 
FALCK TÜRKİYE
 
Yüzyılı aşkın süredir, kazaları, hastalıkları ve acil durumları önlemeyi; acil durumlarda insanlara hızlı ve yetkin kurtarma ve yardım hizmetleri sunmayı, hastalık ve yaralanma sonrasında insanları rehabilite etmeyi misyon edinen Falck, dünyanın en büyük uluslararası ambulans şirketi ve en büyük özel itfaiye hizmetleri şirketidir.
 
Kurulduğu 1906 yılından bu yana, Falck’ın ana faaliyeti yangınla etkin mücadele olmuştur. Kamu hizmetleri ve endüstriyel sektörlerde yangınla etkin mücadele hizmeti sağlayan Falck bu alanda 100 yıllık tecrübeye sahip bir hizmet sağlayıcı olarak dünya pazarında ön plana çıkmaktadır. Altı kıtada faaliyet gösteren Falck, 2006 yılından bu yana yüksek riskli sektörlere ve havaalanlarına endüstriyel itfaiye ve kurtarma hizmetleri sunan lider kuruluştur. Falck, havaalanlarının yanı sıra petro kimya tesisleri, nükleer enerji santralleri, çelik tesisleri, otomobil üreticileri de dahil olmak üzere, yüksek riskli sanayilere uluslararası düzeyde endüstriyel yangın ve kurtarma hizmetleri sağlayan lider bir markadır. 2010 yılından itibaren Türkiye’de hizmet gösteren Falck özellikle riskli endüstriyel sektörlerde yangın koruması faaliyetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER