Restoran Yemekleri Barınağa Gidiyor

Karşıyaka Belediyesi, Kent A.Ş. restoranlarından artık yemekleri toplayarak köpek barınağına ulaştırmaya başladı. Çöpe dökülecek yiyecekler tüylü dostlar için değerlendirilmeye başlandı.

Restoran Yemekleri Barınağa Gidiyor
Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de beslenmelerine katkı sağlamak amacıyla bir uygulamaya imza attı. Belediye şirketi Kent A.Ş. restoranlarında başlatılan uygulama kapsamında, artık yiyecekler sokak hayvanları için biriktiriliyor. Ayrıca, tesislerdeki masalara birer tabak da can dostlar için konuluyor. Müşteriler yemeklerinden bu tabaklara ayırarak, barınak sakinleri ile paylaşabiliyor.
 
BARINAĞA GÖTÜRÜLÜYOR
 
Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerden toplanan yemekler, Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi’ne götürülüyor. Bu sayede yüzlerce köpek besleniyor. İsraf ve çevre kirliliğinin önlenmesine de katkı sağlayan uygulama, vatandaşlardan da ilgi ve destek görüyor.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve geldiğimiz günden bu yana sergilediğimiz hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı, sosyal tesislerimize de taşıdık. Uygulamamız, can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım oldu. Bizlere emanet olan sahipsiz hayvanlarımıza vatandaşlarımızla el ele sahip çıkmaya, fark yaratan hizmetler sunmaya devam edeceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER