Rehberler Karşıyaka'yı Gezdi

Yaz ayları öncesi turizm çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, ilçeye daha fazla turist çekmek için çalışma başlattı. İzmir Turist Rehberleri Odası’na kayıtlı 30 rehber, ilçenin doğal, tarihi, turistik ve kültürel mekanlarını gezdi. Düzenlenecek turistik tur güzergâhlarında, Karşıyaka’ya daha çok yer verileceği belirtildi.

Yeni dönem turistik turlarda Karşıyaka’ya daha çok yer vermek ve kentin tanınırlığına katkı yapmak için Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği yapan İzmir Turist Rehberleri Odası’na kayıtlı 30 rehber, ilçenin en gözde tesislerini ve dikkat çeken mekanlarını gezdi. Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı, Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, Bilim Müzesi, Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, Milli Mücadele Parkı, Tay Park, Gondol Cafe, 100. Yıl KSK Meydanı, Güneş Tarlası, Afet Eğitim Merkezi, Haberleşme Müzesi, Latife Hanım Köşkü, Anı Evi ve Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’nda incelemeler yapıldı.
 
KENT EKONOMİSİNE CAN SUYU 
 
Yapılan çalışma sayesinde, Karşıyaka ilçesinin turizm potansiyeli ortaya çıkartılacak. İlçenin kültürel, tarihi, doğal ve turistik mekanlarına daha çok yerli ve yabancı turist çekilecek. Bu sayede hem ilçenin tanınırlığı artırılarak farkındalık yaratılacak hem de kent ekonomisine katkı sağlanmış olacak.
 
POTANSİYEL ARTACAK
 
İzmir Turist Rehberleri Odası Başkanı Nihat Nebil Altınel, yapılan işbirliği sonunda Karşıyaka’ya daha fazla turistin geleceğini belirtti. Altınel “Karşıyaka Belediyesi’yle yaptığımız işbirliği sayesinde kentimize ve Karşıyaka’ya daha fazla turistin gelmesini amaçlıyoruz. Bu çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Karşıyaka’ya özel bir turistik programın yapılması gerekiyor. Bu çalışma ile Karşıyaka’nın turizm potansiyelinin artacağına inanıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER