Pompalı Tüfekli Zanlılar Tutuklandı!

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde, hakkında sürekli şikayetçi olan liseli kız öğrenci M.A.’nın okuluna gidip, pompalı tüfekle ateş ederek okul müdür yardımcısı, güvenlik görevlisi ve bir öğrenciyi yaralayan 21 yaşındaki Muhammet A. tutuklandı.

Pompalı Tüfekli Zanlılar Tutuklandı!
Olay, dün saat 08.30 sıralarında Şehit Mesut Uzlu Sokak üzerinde bulunan Piri Reis İmam Hatip Lisesi önünde meydana geldi. İddiaya göre sabah okul önüne gelen Muhammet A., öğrencilerden Mehmet A.’dan, rahatsız ettiği iddiasıyla kendisi hakkında polise şikayette bulunan ve koruma kararı aldıran kız öğrenci M.A.’yı çağırmasını istedi. Mehmet A., bu kız öğrenciyi tanımadığını belirtip çağırmayacağını söyleyince Muhammet A., Mehmet A.’ya iki tokat attı  Muhammet A., geldiği 34 JT 7142 plakalı otomobille okulun önünden ayrıldı.
 
TÜFEKLE GELDİ
 
Mehmet A., durumu okul yönetimine ve babası Rıdvan A.’ya bildirdi. Baba Rıdvan A., okul önüne gelerek  okul yönetimi ve öğrencilerle birlikte beklemeye başladı. Rıdvan A., bu sırada otomobille okulun önüne tekrar gelip, 50 metre illeride duran Muhammet A. ile konuşmak için yürümeye başladı. Muhammet A., elindeki pompalı tüfekle Rıdvan A.’ya doğru ateş etmeye başladı. Rıdvan A. kendini yere atarken, saçmalar okul bahçesinde bulunan Okul Müdür Yardımcısı Yaşar Çelebi Gür’ün baş parmağına, güvenlik görevlisi Nazım Gültekin’in sol el yüzük parmağına ve omuzuna, öğrenci Mahsun B.’nin sağ el serçe parmağına isabet edip yaraladı. Muhammet A. otomobiliyle olay yerinden kaçtı. Yaralılar hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.
 
OTOMOBİLİ YIKAMACIYA BIRAKIP PASTANEDE OTURDU
 
Olay yerinde yapılan incelemede 4 boş kartuş bulundu. Karakol ve asayiş şube ekipleri, kaçan şüphelinin otomobilini bir oto yıkamacıda, içinde suç aleti pompalı tüfekle buldu. Çevrede araştırma yapan ekipler, şüphelinin bir pastanede oturduğunu tespit etti. Polisin geldiğini gören Muhammet A., kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacanın ardından Muhmmmet A. polis tarafından yakalandı. Karakolda ifade veren Muhammet A. suçlamayı kabul etmeyerek şöyle dedi:
 
"Okulun yakınlarında otomobilin içinde oturuyordum. Tanımadığım bir genç gördüm. Ona inşaatın bekçisini çağırmasını söyledim. O da bana küfür etti. Ben de kendisine tokatla vurdum. Bana dönerek, ’Bekle seni s...’ diyerek gitti. On dakika sonra tanımadığım 4 kişi ellerinde demir çubukla gelip küfür etmeye başladı. Ben de kendimi korumak amkacıyla tüfekle havaya 4 el ateş ettim. Korktuğum için aracıma binip oradan kaçtım. Polis gelip beni yakaladı."
 
Muhammet A.’nın sürekli rahatsız ettiği lise öğrencisi kız ile mağdurlar sanıktan şikayetçi oldu. Adliyeye sevk edilen Muhemmet A, ’Öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve tehdit’ suçlarından tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER