Polemik Sona Ermedi!

CHP Buca'da İlçe Başkanı Bekdaş Gül ile muhalifler arasındaki demeç savaşları son bulmak bilmiyor.

Polemik Sona Ermedi!
Cumhuriyet Halk partisi Buca İlçe Başkanlığında imza polemiği sürüyor. İlçe başkanı Bekdaş Gül yönetimi ile CHP Buca değişim grubu adlı muhalifler arasındaki demeç savaşları devam ediyor. 
 
Buca değişim grubu İlçe Başkanı Bekdaş Gül'ün iddialarına bir açıklama ile cevap verdi.  
 
 
İşte o açıklamanın tam metni 
 
10 Eylül 2014 günü tamamlanan olağanüstü kongre imza sürecimiz siz değerli delegelerimize söz verdiğimiz gibi tarafımızdan dikkatli ve özenli bir şekilde takip edilmiş il başkanlığımız ve genel merkezimiz düzeyinde yürüttüğümüz görüşmelerimiz süreç sonunda toplanan imzaların CHP Buca İlçe Başkanlığına teslimi ile ilgili bir yaptırımla karşı karşıya kalmamızı sağlamıştır. 
 
Delegemizin hukukunu koruma konusunda gösterdiğimiz bu olağan üstü çabaya rağmen olağanüstü kongrenin bir an evvel toplanabilmesi için topladığımız noter onaylı imzalarımızı 25-09- 2014 tarihinde Genel  Merkezimiz ve İl başkanlığımızın verdiği güvenceye dayanarak ilce başkanlığımızda imzalarla ilgili olumsuz hiç bir şey olmayacağının  da garantisini alarak teslim ettik. 
 
Ancak dün aksam saat:17.30’dan bugüne kadar yaşananlar bizlerin ne kadar haklı olduğunu ve imzaları neden ilce başkanlığımıza teslim etmeme konusundaki iddialarımızı haklı çıkarmıştır.
 
Dün aksamdan bu yana CHP Buca İlce Başkanlığı dosyada imzası bulunan arkadaşlarımızı tek tek arayarak neden imza attıklarını ve bunun hesabının mutlaka sorulacağını söyleyerek delegeler üzerinde tahakküm ve baskı uygulamaya başlamıştır. Öyle ki; bu sabah bu baskılara dayanamayan ve işinden olma tehditleriyle karşılasan bazı delege arkadaşlar imzalarını geri çekmek zorunda kalmışlardır. Ancak bu imza çekmeninde hukukta bir geçerliliği olmadığını bile bile bunu yaptırmışlardır. 
 
Bizler en başından beri bu gelişmelerin yaşanacağını bildiğimiz için gerek CHP İzmir İl Başkanlığımızı gerekse Genel  Merkezimizi bu durumdan sürekli haberdar ederek sürece bu bağlamda müdahale etmelerini talep ettik,  ancak yaptığımız tüm girişimler ve partimizin üst yönetim organlarından aldığımız tüm güvenceler boşa çıkmıştır.
 
Bütün bunlarla beraber dün aksamdan beri ilçe başkanlığı bazı basın yayın kuruluşlarına demeçler vererek bizleri haksız yere töhmet altında bırakacak açıklamalar yapmaya devam etmiştir.  İlçe başkanı sözüm ona imza sirkülerindeki 10 imzanın 11 Eylül 2014 tarihinde alındığını söyleyerek asilsiz iddialar ile sureci bulandırmaya ve kafa karışıklığı yapmaya devam etmektedir.
 
Oysa gerçek şudur:
 
O imzalar, imza sürecinin sonlandığı 10 Eylul2 014 günü içinde alınmış sadece noterde, bu arkadaşların imzaları yoğunluktan dolayı 10 Eylül 2014 saat 22.30 da işlemleri tamamlanmıştır  İmzaları alan noter yetkilisi; bu durumu yani imzaların 10 Eylül saat 22 30 da işlemlerin tamamlandığını tutanak altına aldığı resmi bir belge ile  de kanıtlamıştır. Bu nedenle ilce başkanlığının ortaya attığı bu iddialar asilsiz ve gerçek dışıdır. 
 
CHP Buca Değişim Grubu olarak, bu olumsuz durumun ortadan kaldırılması için ve ilce başkanlığının delegelerimizin üzerindeki bu baskılarının  engellenmesi amacıyla topladığımız imzaların İl Başkanlığı düzeyinde yeniden sağlıklı ve emin bir şekilde kontrolünü talep ediyoruz.
 
Sonuç olarak basta il başkanlığımız olmak üzere partimizin hukukçu milletvekillerini ve ilgili genel başkan yardımcılarımızı ve de duyarlı tüm Cumhuriyet Halk Partilileri göreve davet ediyoruz.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER