banner9

Pis Koku ve Görüntü Kirliliği Engellenecek

Buca Belediyesi ,halk sağlığını korumak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çöp konteynerlerini yeraltına alma çalışmalarına Buca’nın ana arteri Menderes Caddesi’nde başladı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, trafik yoğunluğu, amortisman ve mazot giderlerinde de tasarruf sağlayacak projenin 50 bölgede 100 adet olarak planlandığını ve 5 etap halinde ilerleyeceğini açıkladı.

Pis Koku ve Görüntü Kirliliği Engellenecek
İlçede yaşayan vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, çöpleri yeraltına almaya başladı. ‘Daha Temiz Bir Buca’ yaratma ilkesiyle düzenli olarak yürüttüğü temizlik projelerine yenilerini ekleyen Buca Belediyesi, ilçede halk sağlığını korumak ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için planladığı yeraltı çöp konteyner sisteminin ilk montajını Menderes Caddesi’nde yaptı. Başkan Piriştina, her biri 5’er bin metreküp kapasiteli yeraltı çöp konteynerinin yerleştirilmesi sırasında çalışmayı merak eden vatandaşlara sistemi tek tek anlattı.  
 
Yapımı 5 etap olarak ilerleyecek projenin 1 etabı; Menderes Caddesi’nin Mehmet Akif Caddesi ile kesişme noktasına kadar 2 etabı; Şirinyer Merkez-Heykel arasını, 3 etap; Özmen Caddesi ( Çevik Bir Meydanı dahil) Üçkuyular’a kadar alanı,  4 etap; 63 Sokağı, 5 etap ise Doğuş Caddesi’nde planlanıyor.
 
50 bölgeye kurulacak 100 adet yeraltı çöp konteyneri ile çöplerin sokak hayvanları tarafından dağıtılması, koku ve haşere üremesinin de önüne geçilmiş olacak.  
 
Vatandaşların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri için hayata geçirilen projenin ilk montaj çalışmalarına katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, sistemin halk sağlığının korunması ve görüntü kirliliğinin engellemesinin yanı sıra amortisman ve mazot giderlerinde tasarruf sağlayacağını, konteynerlerin yer üstüne yer almasından dolayı oluşan trafik sorununun da önüne geçileceğini söyledi. Başkan Piriştina,” Modern bir kentin uyanışında olmazsa olmaz bir projeydi. Atıkları toplamak için 8 defa girilen caddelere artık bir kez girilecek. Çağdaş, hijyen, ekonomik ve trafiği rahatlatıcı bir projeyi hayata geçirmenin ve Buca’ya verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER