Pazartesi Mazbatalar Alınacak

İzmir, 1 Kasım genel seçimleriyle CHP'den 14, AK Parti'den sekiz, MHP'den iki, HDP'den iki olmak üzere 26 milletvekilini meclise gönderdi. Vekiller pazartesi günü mazbatalarını alacak. İzmir milletvekillerinden Necip Kalkan, Atila Kaya, Murat Bakan ve Atila Sertel ilk kez milletvekili olurken MHP'li Oktay Vural, beşinci kez mazbata alacak.

Pazartesi Mazbatalar Alınacak
İzmir'de, aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı AK Partili Binali Yıldırım, MHP TBMM Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın da bulunduğu 26 milletvekili mazbatalarını 9 Kasım Pazartesi günü saat 10.00- 12.00 arasında Kültürpark içindeki Atlas Pavyonu'nda, İl Seçim Kurulu hakimlerinden alabilecek. Bu saatlerde orada bulunamayan milletvekillerine mazbataları hafta içinde yine aynı yerden dağıtılacak.
 
Mazbatalarda milletvekilinin adı, doğum yeri, mesleği gibi bilgiler yer alıyor. Üç nüsha olarak düzenleniyor. Bir nüshası vekile veriliyor, biri Yüksek Seçim Kurulu'na gönderiliyor, diğeri ise il seçim kurulunda kalıyor. Belgede il seçim kurulu başkanı ve üyelerinin imzası bulunuyor. Mazbatasını alan vekil, Meclis'te kaydını yaptırıyor. Ardından milletvekili olduğuna dair kimlik kartını alıyor.
 
İzmir'de MHP'li Oktay Vural ve MHP'li Ahmet Kenan Tanrıkulu ile CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu beşinci, Binali Yıldırım dördüncü kez milletvekili mazbatasını alacak. İzmir'de AK Partili Necip Kalkan, AK Partili Atila Kaya, CHP'li Murat Bakan, CHP'li Atila Sertel ilk kez milletvekili olacak.
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER