Pazar Yeri İnşaatı İlerliyor

Bornova Belediyesi’nin, yaptırdığı Atatürk Mahallesi pazar yeri inşaatı hızla ilerliyor. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan alanda çevre düzenlemesi için de kazı ve istinat duvarı yapım çalışmaları başladı.

Pazar Yeri İnşaatı İlerliyor
Atatürk Mahallesi’nde yaşayanların talebi üzerine projelendirilen ve geçen aylarda temeli atılan Atatürk Mahallesi pazaryeri inşaatının kaba inşaatının bitmek üzere olduğu açıklandı. Bornova Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hızla ilerlerken pazaryerinin çevre düzenlemesi içinde kazı çalışmaları ve istinat duvarları çalışması başladı. 2018 yılı Ağustos ayında tamamlanması planlanan alan bittiğinde içinde kafeterya, çocuk oyun alanı ve çok amaçlı salonun da yer alacağı ifade edildi.
 
ÜÇ KATLI OLACAK
Atatürk Mahallesi 928 sokak üzerinde yer alan alanda yapılan pazar, 2 bloktan oluşacak. A Blok olarak kullanılacak bölümü 970 metrekare ve kot farkıyla birlikte üç katlı olacak. İlk katında kafeteryanın bulunacağı binanın ikinci katı kafeterya asma katı olarak kullanılacak. Üçüncü katta ise 250 kişilik çok amaçlı salon bulunacak. A Blok’ta bölgedeki kadınların istekleri doğrultusunda spor salonu da yapılacak. Pazaryeri olarak kullanılacak B Blok ise bin 700 metrekare alana oturtulacak. Alan üzerine kurulacak pazarda 96 tezgah bulunacak. Bu blokta çocuk oyun alanının yanı sıra zabıta odası, ölçü tartı odası, çay ocağı gibi bölümler de yer alacak. Göreve geldiklerinden bu yana ‘Ortak Akıl İlkesi’ ile çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Olgun Atila, “Vatandaşlarımızın görüşlerini alarak, anketler yaparak, sokak sokak gezerek projelerimizi belirliyoruz.Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu pazaryeri de Atatürk Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın istekleriyle yapıldı” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER