'Patron Değil Baba Gibiydi'

İzmir'in ünlü iş adamı Piero Corsini'nin hayatını kaybetmesi hem iş dünyasını hem de sevenlerini yasa boğdu.

'Patron Değil Baba Gibiydi'

Korsini-SAF Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kurucusu Pireo Corsini'nin vefatı, başta İzmir olmak üzere büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Kalp yetmezliği sebebiyle hastaneye kaldırılmasının ardından kurtarılamayan Corsini için damadı Eli Alharat, duyduğu büyük üzüntüyü, Ben TV ile paylaştı. 

Corsini için, "Her şeyden önce bir patron değil, baba gibiydi." diyen Alharat şunları söyledi;

"Bir kere her şeyden önce çok pozitif bir insandı. Zorluklara karşı nasıl savaşılacağını her zaman bilen dimdik bir adamdı. Herkesin derdini kendine dert edinen çözmeden de bırakmayan bir insandı. Çözünceye kadar da üstünde dururdu. Tüm Corsini ailesinin babası konumundaydı. En küçüğümüzü bile mütevazı ve alçak gönüllü tavırlarıyla dinler, öğütler verir, yardımcı olurdu. 

"İşten en geç Corsini çıkardı"

Alharal, Corsini'nin iş yaşamında personeli tarafından çok sevilen biri olmasına yönelikse, "Yüz yılı aşkın bir şirketin en üstünde  olmasına rağmen gece geç saatlere kadar şirketten ayrılmazdı. Yeri geldiğinde ustabaşıyla birlikte çalışırdı. Ne idari ne teknik personelle ayrımı olmaz, bir hata olduğu zaman şaka yoluyla sorunları çözerdi."
 
Piero Corsini'nin cenaze töreni yarın 11:00'da Alsancak Dominikan Kilisesi'nde gerçekleştirildikten sonra naaşı Karabağlar Katolik Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2014, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER