Parklar Artık Daha Temiz Olacak

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta çocukların sıkılmadan vakit geçirdiği, enerjilerini doyasıya atabildiği; anne ve babaların ise “mikrop kapar mı?” endişesiyle huzursuz olduğu çocuk oyun parkları, artık daha temiz olacak.

Parklar Artık Daha Temiz Olacak
Konak Belediyesi, anne ve babaların hijyen konusunda endişe ettiği parklardaki çocuk oyun guruplarını daha temiz hale getirmek için önemli bir çalışma başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yürütülen uygulama kapsamında her gün yüzlerce çocuğun kullandığı oyun grupları özel üretim ürünlerle dezenfekte ediliyor. Rutin yürütülen temizlik çalışmasına ilave olarak başlatılan kapsamlı temizlikte insan sağlığını koruyan organik temizlik ürünleri kullanılıyor. Profesyonel temizlik ekipmanlarıyla pırıl pırıl hale getirilen oyuncaklar sayesinde çocuklar daha hijyenik alanlarda oyun oynamanın tadını çıkarırken, anne ve babalar da daha huzurlu oluyor. 
 
PIRIL PIRIL OLUYOR
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, temizlik uygulaması kapsamında ilçe genelindeki 100’e yakın parktaki çocuk oyun alanlarının temizleneceğini söyledi. Parkların büyük bölümünün çocukların oyun alanından oluştuğunu dile getiren Pekdaş, anne ve babaların en büyük endişesinin oyuncaklarının hijyenik olmayan alanlarda oyun oynaması olduğunu belirtti. Daha temiz parklar yaratmak hedefiyle çalıştıklarını vurgulayan Pekdaş, “Konaklı hemşehrilerimizin parklarımızı gönül rahatlığıyla kullanmalarını, anne ve babaların çocuklarını huzur içinde ve güvenle parklara getirmelerini istiyoruz. Bu amaçla ilk olarak parklarımızdaki oyun alanlarımızı yenilemeye başladık. Günümüz koşullarına uygun, güvenliği ön planda tutan TSE standartlarında oyun guruplarını parklarımıza yerleştiriyoruz. Buna ilave olarak da bu ekipmanların daha hijyenik hale getirilmesini amaçladık. Başlattığımız yeni çalışmayla artık çocuk oyun aletlerimiz pırıl pırıl olacak. Bunu sağlarken de tamamen organik temizlik ürünleri kullanıyoruz. Bu sayede doğaya zarar vermeden oyuncakları temizleyip hijyeni sağlıyor, ekolojik dengeyi de koruyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER