banner9

Park Açılışında Birlik Ve Beraberlik Mesajı

Trafik kazası sonucu geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Karabağlar Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Mümtaz Geylani adına düzenlenen park açılışında Başkan Muhittin Selvitopu terörü kınadı ve birlik, beraberlik mesajı verdi. Bugünün acı bir gün olduğunu belirten Selvitopu, “Bu ülke zor günleri aşmasını mutlaka bilecektir. Terörü ve bu şiddeti yapanları buradan lanetliyoruz. Onu yapanları kınıyoruz. Ama acılar bizi yıldırmamalı. Tam tersine birbirimize kenetlemeli." dedi.

Park Açılışında Birlik Ve Beraberlik Mesajı
Toplam 2.5 dönüm alanı kapsayan, Metin Oktay Mahallesi’ndeki parkın açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ve yöneticiler, bu dönemki ve geçen dönem görev yapmış meclis üyeleri, muhtarlar ile Yaşar Mümtaz Geylani’nin ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.Parkın açılışında ilk konuşmayı Yaşar Mümtaz Geylani’nin abisi Turgay Geylani yaptı. Yaşar Geylani’nin bu semtte oturduğunu ve hemen hemen her gün bu parkın önünden geçtiğini ifade eden Turgay Geylani, “İsmini ölümsüzleştiren, Başkan ve meclis üyelerine teşekkür ederim. Başkanımız her zaman yanımızda oldunuz biz de her zaman yanınızdayız" dedi. Metin Oktay Mahalle Muhtarı Şahin Demir ise böyle güzel bir parkı mahallesine kazandıran Başkan Selvitopu ve belediye çalışanlarına mahalleli adına teşekkür ederek, “Bu parkın burada olmasından onur duydum. Yaşar Mümtaz Geylani’nin isminin burada yaşamasından da mutluluk duyuyorum" diye konuştu.
 
Konuşmasına "Bugün acı günümüz" diyerek başlayan Başkan Muhittin Selvitopu ise terörde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Bu ülkenin acı ve zor günleri aşmayı bileceğini ifade eden Selvitopu, “Terörü ve bu şiddeti buradan yapanları lanetliyoruz. Onu yapanları kınıyoruz. Ama acılar bizi yıldırmamalı, tam tersine birbirimize kenetlemeli ve 80 milyon insana sahip çıkmalıyız. Birlikte olmalıyız. Bunlarla ancak böyle mücadele edebiliriz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER