'Paraşüt Kulesinden Atlamayana Kız Verilmezdi'

İzmir Enternasyonal Fuarı'nın kapılarını 86. kez açmasıyla birlikte Ben TV ekranlarında da fuar heyecanı başlamış oldu.

'Paraşüt Kulesinden Atlamayana Kız Verilmezdi'

86. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Burak Cilasun'un sunumuyla Ben TV ekranlarında seyircisiyle buluşan Folkart Fuar Sohbetleri programının ilk konuğu kentin en sevilen isimlerinden biri olan Sancar Maruflu oldu.

Kültürpark'tan canlı yayınla ekrana gelen programda Maruflu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önemine dikkat çekti. Maruflu fuarın ilk olarak İzmir İktisat Kongresi ile birlikte Atatürk'ün emriyle düzenlendiğini belirtti. Maruflu, "Atatürk Kurtuluş Savaşı sonrasında üretimimizi görmek istedi ve böylelikle fuarın temelleri atılmış oldu." dedi.

Maruflu, Kültürpark ve Fuar için en önemli yerlerden olan paraşüt kulesi için de “Eskiden paraşüt kulesinden atlamayan gence kız verilmezdi” dedi.

"Acı haberi vermek bana düştü"

Programda, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda görev yaptığı süre içinde birçok acı tatlı hatıra biriktirdiğini belirten Maruflu, "İzmir Enternasyonal Fuarı'nda beni en üzen şeylerden biri de Ayla Dikmen'in vefatını katılımcılarla paylaşmak oldu. Açılış gününde sunucuydum ve tam sunum yapacakken 15 dakika önce Ayla Dikmen'in hayatını kaybettiğine dair elime bir pusula verildi. Açılışa gelenlere bu acı haberi verme görevi bana düştü. Herkes çok üzüldü." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER