Paralel Yapı Operasyonunda 10 Tutuklama

İzmir merkezli 16 ilde yapılan operasyonda askeri bilgi belge bulundurma davasının soruşturma aşamasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 10 emniyet mensubu tutuklandı, 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, geçen perşembe günü İzmir merkezli Ağrı, Antalya, Bingöl, Eskişehir, İstanbul, Kilis, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Muğla, Niğde, Siirt, Sivas, Şanlıurfa ve Van'da operasyon düzenlenmişti. Bilişim ve Mali şubelerinin eski rütbeli polisleri ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 18 kişi, mahkeme süreci devam eden askeri bilgi ve belge temin etme davasının soruşturma sürecinde usulsüzlük yaptığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. 
 
Emniyetteki ifadelerinin ardından 5 kişi serbest bırakılırken 13 kişi dün sabah 06.00 sıralarında adliyeye sevk edildi.
 
Dün sabahtan bugün akşam 22.30’a kadar süren mahkemede Seydi Ali Duru, Ziyaettin Kurt, Hanifi Aydın, emniyet müdürü Hakan Arık, emniyet müdürü Mehmet Emin Çakıcı, Özcan Karanfil, Ali Bekar, Suat Güreycan, Seyit Ahmet Sarı, Tayfur Çelik tutuklandı.
 
Adli kontrol kontrol şartıyla serbest kalanlar şöyle, Abdi Dural, özgür Yıldız, Yasin Çakmak.
 
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER