'Paralel Örgütlenmeye Karşıyız'

CHP İzmir Milletvekili ve PM üyesi Tuncay Özkan, partisinin il binasında, hem seçim hem de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP’de Fethullah Gülen taraftarlarının bulunduğuna yönelik iddiaların sorulması üzerine Özkan, “Bunu söyleyen her arkadaşıma ispatlaması gerektiğini ifade ederim. Ben gidip Fethullahçıyım diyenden oy isterim. Ama bizim Fethullahçılıkla yan yana gelmemiz mümkün değil. Biz her türlü paralel örgütlenmeye, her türlü Fethullah Gülen benzeri yapıya karşıyız"

'Paralel Örgütlenmeye Karşıyız'
 
İl başkanlığında seçime ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tuncay Özkan, sözlerine Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yönelik saldırıyla başladı. Gazeteci Ahmet Hakan’ın evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğramasını terör eylemi olarak nitelendiren Tuncay Özkan, “Bu eylem Türkiye’de bildik tanıdık zorbaların giderek olağanlaştırmaya çalıştıkları sindirme hareketlerinden bir tanesidir. Bunu şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. AKP iktidarı yıkılmadıkça bu zorbalığa, faşizme yol açanlar hesap vermedikçe korkarım ki bu uygulamalar artarak devam edecektir. Temel sorunumuz bu tür zorbalıklara göz yumulmasıdır. Hürriyet önündeki eyleme İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü zamanında müdahale etseydi bu zorbalık yaşanmayacaktı. Bu saldırılardan kendilerine çıkar elde etmeye çalışanlar unutmasınlar ki keser döner sap döner bir gün hesap döner başlarına bu felaketler gelir ve çok pişman olurlar. Kaostan medet uman AKP iktidarının yıkılması gerekmektedir. Bunun için 1 Kasım seçimlerinde bütün yurttaşlarımız herkes için adalet, özgürlük, barış isteyen CHP’ye çağırıyorum. CHP iktidarında bu tür zorbalıklar asla yaşanmayacaktır. Hukukun üstünlüğü mutlak olacaktır. Ahmet Hakan dostuma ve Hürriyet Gazetesi’ne geçmiş olsun diyorum. Gazetecilerin bu tür saldırılarla mesleği yapmalarında geri kalmayacaklarını biliyorum" dedi.
 
BİNALİ YILDIRIM, SİYASİ BARIŞA KASTEDİYOR
 
İzmir’de centilmence bir yarış olmasını isteğini de anlatan Tuncay Özkan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım ile AK Parti’nin, kentteki siyasal barışa kastettiğini söyledi. Özkan şunları söyledi:
 
“Sanki İzmir, cebinden çıkarttığı kartvizit gibi. Siyaset fikirlerin çatışma ortamıdır. Bunu yanlış yaptınız dediğimizde, hakaretlerle karşılaşacaksak bunun adı politika değil, AKP ve Binali Yıldırım’ı edepli olmaya davet ediyorum. Hangi televizyonda neyi savunacaksa biz de varız. Çıkalım İzmir ile gerçekleri hep birlikte tartışalım. İzmir Binali Yıldırım’ın köyü değil ki. İzmir 4 milyon insanın gülümseyerek yaşadığı bir kent, her sabah yöneticilere hakaret etmek mi siyasetçi olmak? Ne yapalım biz de onlara ’Cin Ali, Milyon Ali’ diye mi seslenelim. Bunu mu istiyorlar? Yapmayacağız. Nasıl ki Atatürk’ün fotoğrafını kendi bayraklarıyla örttüler, İzmir’e ihanet ettiler. İzmir hayal satma dükkanı değildir. Bu kentte Binali beyin hayallerini sattığı dükkanlara ruhsat alması mümkün değildir."
 
“İDDİANAME AÇIKLANDIKTAN SONRA TUTUKLULUK KALKMALI"
 
Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen tutuklu gazeteciler için iddianamenin hazırlanmış olduğunun hatırlatılması üzerine Tuncay Özkan, “Gazetecilerin özgür yargılanması gerekiyor. Haklarında iddianame açıklandıktan sonra cezaevinde tutulmaması gerekiyor. Gülen örgütünden yargılananlar da diğer arkadaşlar da mutlaka özgür yargılanmalıdır. Türkiye’de hukukun uygulanmasını istiyorum. Çocuklarıyla aileleri ile birlikte olsunlar, kararı beklesinler. Ama kararı beklerken tutuklu bulunmalarının hiçbir anlamı yoktur. Ben 6 yıl boyunca özgürlüğümden mahrum edildim. Ben kendi adıma değil herkes için adalet istiyorum" dedi.
 
CHP’de Fethullah Gülen taraftarlarının bulunduğuna yönelik iddiaların sorulması üzerine de Tuncay Özkan, “Bunu söyleyen her arkadaşıma ispatlaması gerektiğini ifade ederim. Ben gidip Fethullahçıyım diyenden oy isterim. Ama bizim Fethullahçılıkla yan yana gelmemiz mümkün değil. Biz her türlü paralel örgütlenmeye, her türlü Fethullah Gülen benzeri yapıya karşıyız" dedi. Ama vatandaşlarımız diyor ki ’Ben Fethullah Gülen’i seviyorum. Ona da ’Türkiye’nin yaşanabilmesi için tek alternatif CHP’dir gel oyunu ver’ diyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER