Palyatif Bakım Yara Sardı

İzmir’in ilk açılan ve yatak sayısı en çok olan Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik EAH Palyatif Bakım Servisi, kuruluşunun 3. yılını kutladı.

Palyatif Bakım Yara Sardı
Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH Eğitim Merkezi’nde yapılan kutlamaya Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Nadir Maşalacı, sağlık çalışanları, Palyatif Bakım’da tedavi gören hasta ve yakınları katıldı.
 
Palyatif Bakım Servisi’nde tedavi gören hasta ve yakınlarının söz alarak tedavileri hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdiği kutlamada, Obezite Hastası Halim Şengül “320 kiloya çıkmıştım ve uyku apnesi başlamıştı. Bir gece bilincimi kaybetmişim, yoğun bakıma yatırmışlar. Daha sonra burada tedavi görmeye başladım ve kilo verdim. Şimdi 170 kiloyum. Takiplerim devam ediyor. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum sayelerinde sağlığıma yeniden kavuştum" dedi.
 
Anneleri tedavi gören Sema Sucu ve Seyhan Sonat kardeşler ise “Hizmetlerden çok memnunuz" dedi. Servis hastalarından Ahmet Yavuz, hastane çalışanı olup tedavi gören Perihan Dayanç, annesi kanser hastası olan Hayati Gülen ve ablası da gördükleri hizmetten memnuniyetlerini dile getirdi.
 
Aile Hekimliği Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Kurtuluş Öngel’in Palyatif Bakim Servisi’ni tanıttığı kutlamada Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Sorumlusu Doç. Dr. Oğuz Tekin’in Palyatif Bakım Servisi’nde tedavi görmüş terminal (son) dönem hastalarıyla yaptığı kısa diyalog videosu da gösterildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER