Pakistan'daki Saldırıyı Kınadı!

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, dün Taliban’ın Pakistan’daki Peşaver’deki okula yaptığı terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pakistan'daki Saldırıyı Kınadı!
Bülent Delican “Dün, Pakistan’da insanlık dışı bir vahşet yaşandı. 132’si öğrenci, 9’u öğretmen toplam 141 kişi Taliban tarafından katledildi. Terör, nereden gelirse gelsin, her ne sebeple olursa olsun insanlık dışı bir eylemdir. Dünkü saldırı tek kelimeyle vahşettir, alçaklıktır. Terörün dini, dili, ırkı yoktur. Pakistan’lı kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşıyor ve bu vahşeti lanetle kınıyoruz.” diyerek Çözüm Süreci’nin önemine vurgu yaptı.
 
ÇÖZÜM SÜRECİ ÜLKEMİZ İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR
 
“Terör, çirkin yüzünü bu defa masum çocukları barbarca katlederek göstermiştir. Bu anlamda özellikle bu çeşit terör örgütlerine destek veren ülkelerin, emperyalist çıkarlarının nereye kadar uzandığını, nelere mal olduğunu görmeleri açısından bu hunharca işlenmiş terör eylemi ibret vericidir. Bu vahşet, geçmişte benzeri saldırıların yaşandığı ülkemizde, “ÇÖZÜM SÜRECİ”nin aslında ne kadar hayati bir önem taşıdığını bizlere bir kere daha göstermiştir. Bu vesileyle bir kere daha Pakistan’lı kardeşlerimizin acısını paylaşıyor ve tüm terör şehitlerimizi de rahmet, sevgi ve duayla anıyoruz.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER