Özkan'dan Eleştiri Bombardımanı

İzmir’in panoramik görüntüsüne hakim olması nedeniyle Üçkuyular İskelesi üzerindeki Boğaziçi restorandan basın toplantısı yaptığını ifade eden CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, AK Parti’yi ve AK Parti Milletvekili Adayı Binali Yıldırım’ı adeta bombaladı.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan düzenlediği basın toplantısında Ak Parti Milletvekili adayı Binali Yıalırım'ı hede aldı, "Her sabah kalkıp düzenli olarak kente hakaret eden Yıldırım ve arkadaşları halktan oy istiyor. Alamayacaklar, çünkü bu edepsizlik halk tarafından ağır şekilde cezalandırılacak" dedi. 
 
CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İzmir'in panoramik görüntüsüne sahip olması nedeniyle Üçkuyular İskelesi'nde basın toplantısı yaptı. Milletvekili Tuncay Özkan, AK Parti'yi ve AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Binali Yıldırım'ı eleştirdi. Özkan, AK Partililerin Yıldırım için hazırladığı “Sen Ferhat'sın, İzmir seninle Şirin" yazılı pankartını eleştirdi, “Ferhat, Şirin'e asla kavuşamayacak. Ağzının payını alacak gidecek. Çakma Ferhat dağların öbür ucunda kalacak. Yer gök AKP'nin billboardlarıyla dolu. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? İzmir'de her eve mektup gönderiyorlar. Bunun maliyeti 1 milyon 700 bin lira. Bu hangi kaynaktan karşılanıyor? Bu araçların kaynağı nedir? Ferhat diye kendini tanımlayan Binali Yıldırım'a sesleniyorum İzmir'in kapıları size kapalıdır. İzmir'de gidecek yer bulamayan Davutoğlu'yla birlikte gidecekler" dedi.
 
Özkan, İzmir'in yağmaya açılmadığı için AKP'liler'in rahatsız olduğunu belirterek, "Kenti ele geçirip her bir alanına saldırmak istiyorlar. 'İzmir kokuyor' diyorlar. Bu kent özgürlük, kadın adalet kokuyor. Kent pis kokuyormuş, kent köymüş, bu kentte yaşanmıyormuş. Bu kente köy diyecek vicdansız ancak AKP'den çıkar. kentten aldıkları vergiyi yandaşlarla paylaşırlar ama kente faydaları olmaz" dedi.
 
Başbakan Davutoğlu'nun "AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak" sözlerini değerlendiren Özkan, “Yerli, otomobil üreteceklerdi. Beyaz Toros'larına binsinler gitsinler. Cehenneme kadar yolları var. Biz onları Beyaz Toros üretmesine çocuklarımızın üstünde kanlı oyunlar tezgahlamalarına izin vermeyeceğiz. O arabayla birlikte adalate hesap verecekler. Patlamaların hesabını verecekler" dedi.
 
AK Parti'nin seçim dönemlerde İzmir'e yönelik açıkladığı projeler üzerinden eleştirilerini sürdüren Özkan, “35 projeleri vardı, sonra bin proje oldu Başbakan toplu konut üzerinden ev vadediyor. Daha şurada EVKA-5'te yaptıkları konutun yıkılmasını engelleyemiyorlar. Bu kirli vaatleriyle bizi herhangi bir şekilde yolumuzdan döndüremezler. Biz İzmir'e aşkla bağlıyız. Aşkın yenildiği görülmemiştir. Biz kazanacağız. Aşk ve umut kazanacak. Zafer bizim olacak. Herkes yaptığının hesabını verecek" dedi.
 
 
YILDIRIM'IN PROJELERİ
 
Binali Yıldırım'ın İzmir'le ilgili projelerini de eleştiren Özkan şunları söyledi
 
“Konak Tünelleri dahil Yıldırım'ın açıkladığı vaat ettiği projelerden gerçekleştirilen bir proje yoktur. O tünel Aydın Otobanı'nın geçiş güzergah tünelleridir. İzmir'i yok etmekle görevlisin. Tek misyonun bu. O nedenle kaybedeceksin. Kuzu postuna bürünmüş kurtlar İzmir'e saldırıyor. Asla geçit vermeyeceğiz. İzmir'in gençleri için 'günah içinde yaşıyorlar' diyorlar. Şimdi durmuşlar 'Atatürkçüyüz' diyorlar. Artık benim midem bulanıyor. Adıyaman'da IŞİD'çi oluyorlar. Güneydoğuda PKK'lı, Orta Anadolu milliyetçi, Marmara ve Kardeniz'de muhafazakar, İstanbul'da liberal oluyorlar. Şekilsiz omurgasız bir anlayış. İzmir'de 'ben Atatürkçüyüm' diyor. Niye resmini kapattın? 'Osmanlı Tuğrasıydı' dedin o tuğrayı niye kapattın? Bu iki yüzlülükten bıktık. 1 Kasım'da İzmir olarak hem kentin hem de Türkiye'nin içine düştüğü durumun hesabını soracağız. Her sabah kalkıp düzenli olarak kente hakaret eden Yıldırım ve arkadaşları halktan oy istiyor. Alamayacaklar, çünkü bu edepsizlik halk tarafından ağır şekilde cezalandırılacak."
 
Özkan, İzmir'de 1 Kasım'da her iki bölgeden 8'er vekil hedeflediklerini açıkladı. 
 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER