Özgecan'ın İsmi Buca'da Yaşayacak

Buca Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Mersin’de katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın isminin yaşatılacağı Kadın Danışma Merkezi, yarın (08 Mart Pazar) saat: 13.00’de düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Özgecan'ın İsmi Buca'da Yaşayacak
Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu ve toplumun kenetlenerek tepki göstermesi gerektiğini ifade eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 08 Mart (Pazar) Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapacakları ve Özgecan Aslan’nın ismini taşıyacak olan merkezin açılışına tüm hemşehrilerini davet etti. Başkan Piriştina, “Özgecan kardeşimizin adını, başta şiddet gören kadınlar olmak üzere tüm kadınlarımıza hizmet verecek olan danışma merkezimizde yaşatacağız. Şiddetin her türlüsüne karşı ve tepkiliyiz” diye konuştu.
 
BİR DÖNÜMLÜK ALANDA
 
Kadın Danışma Merkezi Şirinyer’de Avni Limboz Camii karşısında 2 katlı olarak hizmet verecek. 1 dönümlük alanda kurulu merkez, 756 metrekarelik bahçeye sahip olacak. Kadın Danışma Merkezi, dezavantajlı ve şiddete maruz kalmış kadınlar öncelikli olmak üzere Bucalı tüm kadınlara sosyolojik farkındalık konusunda hizmet verecek. Merkez ayrıca kadınlara sosyolojik, psikolojik ve hukuksal destek verecek. Merkez kadına yönelik şiddetin nedenleriyle birlikte incelenmesi ve ortadan kaldırılmasını, Buca ilçesinde yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesini hedefliyor.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER