Özgecan'ın Babasının Sözleriyle Aday Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım'ın 'sağ kolu' olarak bilinen danışmanı Ömer Sertbaş, hunharca katledilen Özgecan Arslan'ın babasının ders niteliğindeki sözlerini anımsatarak, bu sözlerle yola çıktığını anlattı. Sertbaş, “Acılı baba 'bu ülkenin en çok ihtiyacı olan şey birlik, beraberlik ve hoşgörüdür' dedi. Yola çıkarken bu düsturlar rehberimiz olacaktır" dedi.

Özgecan'ın Babasının Sözleriyle Aday Oldu
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın bakanlığı süresince 'sağ kolu' olarak bilinen danışmanı Ömer Sertbaş, AK Parti İzmir 1'inci Bölge Milletvekili aday adayı oldu. Toplantıya Kemalpaşa, Torbalı, Selçuk, Menderes, Ödemiş belediye başkanları katıldı. Sertbaş, adaylık açıklamasına katledilen Özgecan Arslan'ı rahmetle anarken babası Mehmet Arslan'ın en acılı günlerinde ağzından çıkan her cümlenin ders niteliğinde olduğunu vurgulayarak, onun birlik, beraberlik ve hoşgörü sözleriyle yola çıktığını ifade etti.
 
Sertbaş, şöyle konuştu:
 
“Siyaset terbiyem ve hizmet aşkıyla yola çıktım” 
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın Danışmanı Ömer Sertbaş, İzmir’in hizmete ve süratli çalışmaya ihtiyacı olduğunu belirterek “Almış olduğum siyaset terbiyesi ve hizmet aşkıyla yola çıktım. Çalışmaktan onur duyduğum ve kendisinden pek çok şey öğrendiğim ülke meselelerine yaklaşımı ve devlet adamlığını hizmet adamlığıyla birleştiren İzmir’imizin Milletvekili olan Sayın Binali Yıldırım ile birlikte çalışmaktayım. Siyaseti, hizmet adamı sayın bakanımızdan öğrendim, daha doğrusu öğrenmeye gayret ettim. Çünkü siyaset uzun bir yol ve ben bunun farkındayım. Sayın Yıldırım’a tarihe geçecek hizmetlerini yaparken yardımcı olmaya çalıştım, sorunların çözümlerinin parçası oldum” dedi.
 
İzmir CHP’nin elinde vakit kaybettiğine ve şehrin artık direnecek hali kalmadığını ifade eden Sertbaş, “CHP halktan kopuk, halkın sorunlarına duyarsız tavırları ile İzmir’de CHP’yi hızla erozyona uğratıyor. Burada yerel yönetimlerin İzmir halkına uygun gördüğü “Hizmetsizlik” politikasının son bulması gerektiğini görüyoruz” diye konuştu. 
 
“Benimde bir kızım var!”
 
Emekli Asker olan Ömer Sertbaş, 5 ilçe belediye başkanı ve kalabalık partili grubunun alkışları arasında toplantı salonuna girdi. Açıklamasına insanlık dışı bir vahşete kurban giden Özgecan Aslan'a rahmet okuyarak başlamak istediğini kaydeden Sertbaş, sözlerine şöyle devam etti;
 
“Allah ailesine ve sevenlerine sabır versin. Özgecan’ da bizim kızımızdı. Benim de bir kızım var. Bu konudaki hassasiyetin bilincindeyim. Katillerin kamuoyu vicdanını rahatlatacak cezayı alacağından eminiz. Sevgili Özgecan'ın babası, Mehmet Aslan beyin bu acılı dönemde göstermiş olduğu ferasete ve birleştirici tavra saygı duyduğumu bilmenizi isterim. Mehmet Aslan beyin “Bir olursak meleklerin kanadı kırılmaz” sözü hepimizi bir kere daha düşünmeye sevk etmiştir. Bu ülkenin en çok ihtiyacı olan şey birlik, beraberlik ve hoşgörüdür. Yola çıkarken bu düsturlar rehberimiz olacaktır”.
 
“Binali Yıldırım ile çalışmak benim için büyük onurdur”
 
Açıklamasına İstanbul doğumlu ancak Erzincanlı olduğunu söyleyerek devam eden Sertbaş, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri (İTÜ) Mühendisliği Bölümü’ne girdiğini buradan da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazandığını Hava İkmal Komutanlığı’nda çeşitli kademelerde görev yaptığını ifade etti.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kişisel gelişim, devlet terbiyesi ve disiplin kazanmasında önemli rol oynadığına dikkat çeken Sertbaş,  2009 yılından bu yana Binali Yıldırım ile çalıştığını hatırlatarak “Sayın Yıldırım, kendisinden pek çok şey öğrendiğim, ülke meselelerine yaklaşımı ve devlet adamlığını hizmet adamlığıyla birleştirebilen çok özel bir insandır. İzmir’imizin Milletvekili olan Sayın Binali Yıldırım ile çalışmak benim için çok büyük bir onurdur. Siyaseti, hizmet adamı Sayın Bakanımız Yıldırım’dan öğrendim, daha doğrusu öğrenmeye çalıştım. Çünkü siyaset uzun bir yol. Kendisine tarihe geçecek hizmetlerini yaparken yardımcı olmaya çalıştım. Ve gerek ülkemizin alt yapısı gerekse İzmir ile ilgili pek çok sorunda çözümünün karınca kararınca parçası oldum olmaya çalıştım. 
 
“İzmir’i yakından tanıdım”
 
İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın 2011 Genel Seçiminde İzmir Milletvekili olması sebebiyle İzmir’le çok daha yakından ilgilenmeye başladığını söyleyen Sertbaş, şöyle devam etti; “Bu 4 yıllık süre zarfında güzel İzmir’in güzel insanlarını daha yakından tanıma fırsatı buldum. Ve bu yakınlık benimle İzmirli hemşehrilerim arasında samimiyete ve hizmete dayalı bir gönül bağı oluşmasını sağladı. 2011 yılındaki genel seçimlere hazırlık çalışmalarında Konak Tüneli, Sabuncubeli Tüneli, Kuzey Ege Çandarlı Limanı, Kemalpaşa Lojistik Merkezi, İZBAN, Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali, İzmir-İstanbul Otoyolu, İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı, Şehir Hastaneleri yat limanları gibi projelerle, hem de 2014 yılındaki belediye başkanlığı seçimleri hazırlık çalışmalarında Hayat İzmir 1414 proje ile İzmir’in alt yapı, ulaşım ve yerel yönetimler bazındaki sorunlarını, ihtiyaçlarını ve bunların çözümlerini uzmanlarla yapmış olduğumuz çalışmalarda bizzat öğrenme fırsatım oldu. İzmir, özellikle bu sektörlerde gelişmiş insan gücü, coğrafi avantajları ve tarihsel birikimlerini mutlaka ve mutlaka kullanmalıdır. İzmir’in en büyük problemlerinden biri olan işsizliğin bu sektörler sayesinde çözülebileceği dünyadaki örneklerinden görülebilir. Ancak bu sorunları çözmek sadece merkezi hükümetin görevi değil. Aynı zamanda yerel yönetimlerin de destek ve katkısına ihtiyaç duyulmaktadır.”
 
“CHP beceriksizliğini örtmeye çalışıyor”
 
Bugünkü haliyle CHP basiretsizliğini, beceriksizliğini örtmek için tüm kabahati hükümete yıkmaya çalıştığını AK Parti hükümetinin İzmir’e yapılan yatırım miktarının 25 Milyar TL olduğunu sözlerine ekleyen Sertbaş, “Bir an için çevre yolunun, İZBAN' ın olmadığı İzmir’ i düşünün, kargaşayı, karmaşayı göreceksiniz. Bir de bunlara ilave inşaatı devam eden Konak tünelinin, Sabuncubeli Tünelinin açıldıktan sonra erişilecek olan İzmir’ i düşünün. İzmir’in hizmete ihtiyacı var ve İzmir, CHP’nin elinde vakit kaybetmekte. CHP’nin halktan kopuk, halkın sorunlarına duyarsız tavırları İzmir’i erozyona uğratıyor. Burada yerel yönetimlerin İzmir halkına uygun gördüğü “Hizmetsizlik” politikasını tek tek irdelemek istemiyorum. Ancak İzmir’in layık olduğu bu hizmetleri almasının uzak olmadığını da görüyorum. AK parti Türk siyasi hayatında yeni bir model oluşturdu. Bu millet yıllardır AK partinin hizmet davasını bekliyordu. Bu nedenle milletimiz AK partiyi benimsedi ve bağrına bastı. Kurucu Genel Başkanımız ve doğal liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başını çektiği bu hizmet kervanı, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve ekibinin değerli katkılarıyla yoluna devam etmektedir” diye konuştu. 
 
“Yola çıktım”
 
Sertbaş, İzmir’e hizmet etmekten şeref duyacağını kaydederek sözlerini şöyle tamamladı; “Parti teşkilatımız tarafından uygun görülmem, ardından milletimizin tercih etmesi durumunda, İzmir Milletvekili olmaktan onur duyacağım. Bir hizmet adamı olan Sayın Binali Yıldırım’dan aldığım siyaset terbiyesi ve hizmet etme aşkımla milletvekili aday adayı olarak yola çıktım”.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER